Szukasz niebanalnego przewodnika po Gdańsku dla dzieci? Znajdziesz go w Instytucie Kultury Miejskiej! Bezpłatna publikacja Gdańskie Miniatury – Tajemnice gdańskich uliczek to 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. Odkrywanie miasta zachwyca, odbierz więc swoją książkę w IKM przy ul. Długi Targ 39/40 i ruszaj na spacer. Książka dostępna jest od 10 października do wyczerpania nakładu.

Idąc szlakami z książki poznajemy ciekawe uliczki, zaułki i budynki. To podróż po zieleńcach, parkach, skwerach, podwórkach, która wiedzie przez Główne i Stare Miasto, Dolne Miasto, Stare Przedmieście, aż do Wrzeszcza i do Nowego Portu – opowiada Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej.

Książka Gdańskie Miniatur

Pobierz nową publikację IKM

Książka jest grą miejską w formie drukowanego przewodnika. Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, aktualne fotografie omawianych obiektów i scenariusz zawierający historię, ciekawostki dotyczące przedstawianych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdej części znajduje się quiz, którego pytania skonstruowane są w taki sposób, by można było na nie odpowiedzieć tylko odwiedzając dane miejsce.

Książkę kierujemy do najmłodszych miłośników i miłośniczek Gdańska. Napisana przystępnym językiem przez Klaudiusza Grabowskiego objaśnia trudne, historyczne pojęcia i przez zagadki wciąga w podróż po mieście. Nakład, dwa tysiące sztuk, trafi przede wszystkim do szkolnych klas i bibliotek. Zainteresowane szkoły i osoby zapraszamy też do odbioru bezpłatnych egzemplarzy w Instytucie Kultury Miejskiej – dodaje Urbańczyk.

 

 

Książka dostępna jest na stronie projektu:

www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka/   

Godziny otwarcia Instytutu Kultury Miejskiej: pon-pt: 10.00 – 18.00, sb-nd: 12.00 – 16.00.


Publikację dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawca: Instytut Kultury Miejskiej

 

Powiązane projekty