Tematem tegorocznej edycji spacerów edukacyjnych jest „Gdańsk kiedyś i dziś – medycyna”.  

Podczas spacerów poznamy miejsca, ludzi i wydarzenia, które odcisnęły piętno w historii Gdańska.  Dowiemy się w jaki sposób zmieniały się potrzeby mieszkańców, kim dla społeczeństwa był kat i co łączyło go z miejską oczyszczalnią. Poznamy przebieg wielkich chorób, które dotknęły gdańszczan i odkryjemy w jaki sposób wpłynęły one na architekturę i infrastrukturę miasta. Odkryjemy najważniejsze ośrodki szpitalne oraz akademie. Zastanowimy się jak decyzje i odkrycia ważnych medycznych postaci do dziś odnajdują zastosowanie w leczeniu, nowych technologiach oraz jak stały się inspiracją dla dzisiejszej medycyny.  

Spacery odbywają się co miesiąc, są kierowane zarówno do najmłodszych odbiorców, młodzieży jak i dorosłych. Zapraszamy do udziału zarówno osoby prywatne jak i grupy szkolne.
W każdym miesiącu na stronie internetowej: gdanskieminiatury.pl udostępniane są internetowe scenariusze spacerów wzbogacone o grę oraz nagrania dźwiękowe.
Scenariusze tegorocznych spacerów przygotowali przewodniczka Danuta Ślipy oraz gedanista Michał Ślubowski.  

Spacery prowadzi licencjonowana przewodniczka Ewa Czerwińska.
 

Zachęcamy również do zapoznania się z cyklem filmów „Gdańskie Konteksty” powstałym podczas poprzednich edycji projektu Gdańskie Miniatury. Link: https://www.youtube.com/watch?v=2JEW6Bk4o78&list=PLcN3PJTQj8PuAtG18jeelZseqp6IL1DUZ 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

 

 

Kontakt