Nie dajmy się zastraszyć jesiennej pogodzie! Serdecznie zapraszamy na dwa spacery z przewodniczką Ewą Czerwińską. Z grupami szkolnymi spotykamy się w poniedziałek 20 listopada, natomiast rodziny, osoby indywidualne i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 25 listopada. Poznamy lepiej dzielnicę położoną blisko centrum Gdańska. Wstęp wolny.

Siedlce, bo o nich mowa, były kiedyś bardzo zielonym przedmieściem, okolica słynęła z ogrodów i… winnic. W XIX wieku zostały przyłączone do miasta i obecnie są dużą dzielnicą mieszkaniową.

Spacerując po Siedlcach, możemy zobaczyć zróżnicowane budynki: stare domy i kamienice, niskie i wysokie bloki, ponad stuletnie gmachy szkół i świątyń. My poszukamy jednak miejsc zielonych. Nie będziemy przy tym szli główną ulicą Siedlec – Kartuską, lecz udamy się do północnej części dzielnicy, która jest rzadziej odwiedzana. Towarzyszyć nam będzie niezwykłe drzewo – klon. Według polskich podań odgrywało ono podwójną rolę. Było uważane za opiekuna zmarłych, a jeden z jego gatunków: jawor, troszczył się o zakochanych.

20.11 | poniedziałek | Spacer Gdańskie Miniatury | Zielone miasto. Klon – Siedlce – spacer dla szkół,
godziny: 10:00, 11:30, 13:00,

start: miejsce startu zostanie podane po zakończeniu zapisów,
zapisy do 13.11: miniatury@ikm.gda.pl

25.11 | sobota | Spacer Gdańskie Miniatury | Zielone miasto. Klon – Siedlce – spacer otwarty,
godziny: 11:00, 12:30, 14:00,
start: róg ulic Józefa Bema i Zakopiańskiej,

Odkryjcie bezpłatną publikację “„Gdańskie Miniatury- Tajemnice gdańskich uliczek”

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z trzecią częścią bezpłatnej książki „Gdańskie Miniatury- Tajemnice gdańskich uliczek”. Znajdziemy tam 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. Idąc szlakami z książki poznamy ciekawe uliczki, zaułki i budynki.

Gdańskie Miniatury publikacja

Pobierz nową publikację IKM

Zainteresowanych zapraszamy do odbioru bezpłatnych egzemplarzy w Instytucie Kultury Miejskiej. Publikacja dostępna jest do wyczerpania nakładu, lub w formie elektronicznej pod adresem – http://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka.

Dołączcie do spotkania autorskiego z Klaudiuszem Grabowskim

Z twórcą publikacji, Klaudiuszem Grabowskim będzie okazja porozmawiać podczas spotkania autorskiego. Zapraszamy w piątek 24 listopada do Filii nr 14 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Opolska 3) na godzinę 17:00. Wstęp bezpłatny.


Autorka tekstu: Magdalena Nestorowicz

Powiązane projekty