Morska wyprawa w najciekawsze zakątki Brzeźna, Balticarium, czyli opowieści o zwierzętach Bałtyku, improwizowane przedstawienie kukiełkowe i spacer edukacyjny – to specjalne wydarzenia dla dzieci przygotowane na Festiwal NARRACJE, który odbędzie się 17 i 18 listopada. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy. Więcej informacji: www.narracje.eu.

Spacer edukacyjny dla dzieci z opiekunami. Prowadzenie: Marta Karalus i Maria Niemyjska. Zbiórka i start: plac przed Domem Zdrojowym, ul. Zdrojowa 2. Każdego wieczora spacery ruszają dwukrotnie, o godz. 18.30 i 20.30.

Zapraszamy dzieci z opiekunami na specjalne oprowadzanie po festiwalowych instalacjach! Nasze spacery będą się różniły od tych, przeznaczonych dla dorosłej publiczności: trasa będzie krótsza i bardziej dostosowana do małych nóg. Podczas spaceru przedstawimy wybrane prace i opowiemy o nich w sposób przystępny, jasny, a czasami zabawny. W trakcie wycieczki na dzieci czekać będą niespodzianki, a najwytrwalsi spacerowicze po ukończeniu trasy spodziewać się mogą marynarskich upominków. Do zobaczenia na brzeźnieńskim szlaku! – zapraszają Marta Karalus i Maria Niemyjska.

 

Morska wyprawa w najciekawsze zakątki Brzeźna; warsztat plastyczny. Prowadzenie: Natalia Cieszyńska; lokalizacja: Dom Sąsiedzki „Przy Północnej”, ul. Północna 5 (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”). Warsztat odbywa się w godzinach 18.00-21.00 i można do niego dołączyć w dowolnej chwili.

Zanim warsztaty Morska wyprawa w najciekawsze zakątki Brzeźna zabiorą nas w podróż po dzielnicy, najmłodsi uczestnicy festiwalu razem z Natalią Cieszyńską przygotują statek do dalekiej wyprawy. W ruch pójdą kolorowe papiery, krepiny, bibuły, farby, sznurki, kredki i flamastry – przy ich pomocy stworzony zostanie wyjątkowy okręt. Ozdobionym statkiem młodzi żeglarze wyruszą w niezapomnianą podróż. Warsztaty będą wyjątkowym czasem zapamiętanym na długo. Ahoj, przygodo!

Balticarium – najciekawsze zwierzęta Bałtyku; wykład i warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat. Prowadzenie: Natalia Uryniuk; lokalizacja: Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”), ul. Północna 5. Warsztat rozpoczyna się o godzinie 19.00 i trwa 2 godziny.

Warsztaty artystyczne Balticarium – najciekawsze zwierzęta Bałtyku poprzedzi krótki wykład, podczas którego młodzi uczestnicy przeniosą się do podwodnego świata Bałtyku, by bliżej poznać pięć wybranych zwierząt zamieszkujących polskie morze. Dzieci dowiedzą się jak te stworzenia wyglądają, czym się żywią i jakie mają zwyczaje. Następnie każdy uczestnik wybierze jedno z opisanych zwierząt, by stworzyć jego artystyczny wizerunek, bawiąc się przy tym własną wyobraźnią – przyozdabiając taszę kwiatami czy też przedstawiając wężynka w kapeluszu. Na koniec dzieci zaprezentują bałtycką ławicę i opowiedzą innym uczestnikom o swoich wybrańcach. Dzięki warsztatom mali uczestnicy nauczą się nazw wybranych bałtyckich zwierząt oraz poznają ciekawostki na ich temat.

Tutejsi dawni; warsztaty dla dzieci w wieku 7-13 lat (robienie kukiełek). Prowadzenie: Magdalena Korbuszewska; lokalizacja: Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” (siedziba Fundacji „Sprawni Inaczej”), ul. Północna 5. Warsztaty rozpoczynają się o 19.00 i 21.00 i każda odsłona trwa do 1,5 godziny.

Tutejsi dawni to warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat. Ideą zajęć jest zapoznanie młodych uczestników z historią Brzeźna. Odwołując się do tradycji teatralnej „Skrzata”,młodzi uczestnicy stworzą wspólnie miniprzedstawienie. W tym celu poszukiwać będą ducha dzielnicy pośród opowieści tytułowych Tutejszych dawnych – karczmarza, rybaków, zakonników, kuracjuszy… Młodzi uczestnicy z pomocą Magdaleny Korbuszewskiej własnoręcznie wykonają kukiełki, które po zakończeniu zajęć – razem ze scenariuszem spektaklu – zabiorą ze sobą na pamiątkę.


Festiwal NARRACJE 9 Poza sezonem, 17– 18 listopada 2017, Gdańsk-Brzeźno

www.narracje.eu | www.facebook.com/ NarracjeGdansk/

Kuratorka: Anna Czaban

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej | Współorganizator: Gdańska Galeria Miejska www.ikm.gda.pl, www.ggm.gda.pl

Patroni medialni: Aktivist!, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co jest Grane 24, K-Mag, Magazyn Szum, Notes na 6 Tygodni, TVP Kultura, Trójmiasto.pl.

Kuratorka: Anna Czaban – kulturoznawczyni, kuratorka, facylitatorka. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2015 r. kuratorka projektów społecznych w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (Archipelag Jazdów, Ogród Miejski Jazdów).

Powiązane projekty