Z okazji Festiwalu Europejski Poeta Wolności i Międzynarodowego Dnia Poezji, który wypada 21 marca, Instytut Kultury Miejskiej organizuje akcję, w której można zdobyć tomiki poetów i poetek oraz rabat na kawę. Dla osób, które wolą pisać swoją poezję obrazem przeznaczony jest konkurs na Instagramie pod hasłem „Uwiecznij poezję w mieście”. Akcja trwa do 25 marca.

Po raz trzeci świętujemy Dzień Poezji w formie akcji #PłacęWierszem. Wystarczy w wybranych miejscach: Sztuce Wyboru, W Starym Kadrze, pubie LOFT, Bibliotece pod Żółwiem oraz Księgarni Firmin zostawić swój wiersz w dowolnej formie – mówi Monika Serafin z Instytutu Kultury Miejskiej. – Dla wszystkich zaangażowanych w akcję mamy nagrody: tomiki poezji twórców sieci Versopolis, gadżety Festiwalu Europejski Poeta Wolności oraz zniżki na wybrane napoje w kawiarniach i pubie – dodaje.

Forma wierszy jest dowolna: wiersze białe, krótkie haiku, wiersze wolne i toniczne. Wystarczy odrobina fantazji. Wśród wszystkich osób biorących udział w akcji #PłacęWierszem zostanie wybrany zwycięzca, który dodatkowo otrzyma tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2018. Prosimy o podanie numeru telefonu lub adresu e-mail pod zgłoszonym wierszem.

To nie wszystko! Dla osób, które w dniach 21 marca – 25 marca zamieszczą w publicznych postach na Instagramie zdjęcia obrazujące hasło „poezja w mieście” z hasztagami #poezjawmiescie #poetawolnosci i #igersgdansk przygotowano pakiety z książkami, tomikami sieci Versopolis, gadżety Festiwalu Europejski Poeta Wolności, paczkę specjalnej mieszanki kawy od IKM i palarni Kawana oraz Drugą sąsiedzką książką kucharską (niedostępną w sprzedaży). Partnerem konkursu jest grupa IgresGdańsk: https://www.instagram.com/igersgdansk/, która pomoże wybrać pięciu laureatów konkursu.

Lokalizacje akcji #PłacęWierszem: Sztuka Wyboru, ul. J. Słowackiego 12; LOFT, ul. Młyńska 15; Biblioteka Pod Żółwiem, ul. Św. Ducha 111/113; Księgarnia Firmin, ul. Targ Węglowy 1.

Regulamin akcji: http://bit.ly/Place_Wierszem_regulamin2018

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1854229121256632/.

Nominowani do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2018 są: Tatev Chakhian (Armenia) za tom Dowód (nie)osobisty, tłum. Haik Howannisjan i Paweł Sakowski, Selim Babullaoglu (Azerbejdżan) za tom „Nie ma kto pisać do pułkownika”, tłum. Ilaha Karimova i Grażyna Zając, Płamen Dojnow (Bułgaria) za tom Sofia Berlin, tłum. Hanna Karpińska, Dymitr Dobrew i Dorota Dobrew, Wojciech Gałązka, Erkka Filander (Finlandia) za tom Biała burza przebudzenia, tłum. Katarzyna Szal, Menno Wigman (Holandia) za tom Na imię mi Legion, tłum. Barbara Kalla i Adam Wiedemann, Linda Vilhjálmsdóttir (Islandia) za tom Wolność, tłum. Jacek Godek, Dumitru Crudu (Mołdawia) za tom Fałszywy Dymitr, tłum. Jakub Kornhauser i Joanna Kornaś-Warwas, Alice Oswald (Wielka Brytania) za tom Zapadać w jawę, tłum. Magda Heydel.


Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności, Gdańsk 23-25 marca 2018

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

www.europejskipoetawolnosci.pl

www.facebook.com/europejskipoetawolnosci

Patroni medialni: Tygodnik Powszechny, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24.pl, lubimyczytac.pl, Empik

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny poza koncertem Pablopavo i Ludziki (bilety 25/35 zł) oraz Galą wręczenia Nagrody Europejskiego Poety Wolności (wstęp na zaproszenia).

Powiązane projekty