Otwarty IKM to program zachęcający mieszkańców Gdańska do realizowania swoich pomysłów na wydarzenia kulturalne w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. W maju zapraszamy na TEA TIME z Erykiem Ostrowskim i rozmowę wokól jego najnowszej książki „Tajemnice Wichrowych Wzgórz”. Harcmistrz Bogdan Radys, komendant Harcerskiego Kręgu Seniorów „Korzenie” z Gdańska zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na prelekcję Piotra Lorensa, poświęconą tematyce współczesnych transformacji obszarów nawodnych w Gdańsku. Odbędą się również warsztaty z linorytu dla osób powyżej 16. roku życia. Poznamy także Kintsugi -japońską metodę naprawiania naczyń ceramicznych złotem oraz będzie można wziąć udział w warsztatach wzbogacania środowiska podczas , których uczestnicy wykonają dla psa matę węchową. Chętni mogą przekazać swoje maty do zaprzyjaźnionego schroniska dla zwierząt. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, materiały zapewnione. Więcej na: www.otwarty.ikm.gda.pl.

Program Otwarty IKM przeznaczony jest dla wszystkich osób, chcących zrealizować swój pomysł na wydarzenia kulturalne, kulturalno-edukacyjne i kulturalno-społeczne w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej. Na zgłoszenia pomysłów na czerwiec czekamy do 10. maja.  Formularz i regulamin programu dostępny jest w zakładce aplikuj na stronie: http://otwarty.ikm.gda.pl/.

Wydarzenia Otwartego IKM w maju 2018

14 maja 2018, godz. 15:30-18:00
Wykład Współczesne transformacje obszarów nawodnych Gdańska
Organizator: Harcerski Krąg Seniorów „ Korzenie“ Prowadzenie: Piotr Lorens

18 maja 2018, godz. 17:00-19:30
Warsztat z wykonania maty węchowej dla psa. Czy twój pies się nudzi? – warsztaty wzbogacania środowiska
Organizator i prowadzenie: Agata Mancewicz
Informacje i zapisy: agattam@gmail.com

21 maja 2018, godz. 14:00-17:00
Warsztaty Kintsugi – japońska sztuka naprawiania złotem
Organizator: Monika Ksieniewicz prowadzenie: Aleksandra Barczak
Informacje i zapisy: kintsugi@wp.pl

21 maja 2018, godz. 18:00-21:00
Warsztat Linoryt kolektywnie 
Organizator i prowadzenie:: Barbara Leszczyńska
Informacje i zapisy: barbaraelgraphicdesign@onet.pl

25 maja 2018, godz. 17:00-19:00
Spotkanie TEA TIME z Erykiem Ostrowskim-spotkanie z pisarzem i rozmowa wokół najnowszej książki „Tajemnice Wichrowych Wzgórz”
Organizator: Aleksandra Perzyńska
Prowadzenie: : Aleksandra Perzyńska, Eryk Ostrowski

 

Powiązane projekty