ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Rusza kolejna edycja programu Otwarty IKM. Tym razem wspiera autorskie pomysły na kulturalne działania online: słuchowiska, podcasty, tutoriale, audiobooki, e-opowieści, wirtualne warsztaty na żywo oraz inne formy możliwe do zrealizowania zdalnie. W ramach konkursu można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 4 000 zł. Wyłonione projekty będą realizowane do końca maja 2021 roku. Termin składania wniosków to 15 lutego 2021r. Szczegóły znajdują się na www.otwarty.ikm.gda.pl

Konkurs Otwarty IKM to formuła, która pozwala na zorganizowanie autorskich pomysłów na działania ze wsparciem instytucji (obecnie tylko działań online), z wykorzystaniem zasobów, jakimi dysponuje Instytut Kultury Miejskiej: przestrzenią sieni, sprzętem audiowizualnym, czy kanałem IKM na YouTube. Na dodatkowe zapotrzebowanie, materiały i pokrycie kosztów produkcji można otrzymać w ramach konkursu wsparcie finansowe do 4 000 zł. W puli do rozdysponowania jest 35 000 zł brutto.

– Forma zgłaszanych projektów może być dowolna, z naciskiem na możliwość prezentacji online. Mogą to być słuchowiska, podcasty, autorskie filmy, poradnikowe tutoriale, audiobooku, wirtualne warsztaty, projekty fotograficzne czy łączące nowe media i kulturę. Liczymy na kreatywność twórców, którzy odnaleźli się już w nowej rzeczywistości działań kulturalnych online – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

 


Otwarty IKM to program współorganizacji projektów i zachęta do ich organizowania przez wszystkie zainteresowane osoby: aktywistów, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje.

Otwarty IKM otwiera się na inicjatywy kulturalne, społeczno-kulturalne i edukacyjno-kulturalne dla mieszkańców Gdańska i metropolii. To program, który zaprasza do organizacji spotkań, szkoleń, warsztatów, pokazów filmowych z dyskusjami i innych form wydarzeń – wszystkiego, co jest możliwe do realizacji w przestrzeni IKM.

Dlaczego program Otwarty IKM?

Od początku działalności Instytutu Kultury Miejskiej wiele osób zwracało się do nas z różnymi pomysłami działań w przestrzeni IKM. W 2015 roku postanowiliśmy spisać i ujednolicić dotąd niesformalizowane zasady, a od stycznia 2016 roku ruszyliśmy z programem Otwartym IKM. Program jasno wyznacza, jakiego typu działania, w jakich dniach i godzinach możesz u nas zrealizować swój projekt.

Kim jest Organizator w programie Otwarty IKM?

Organizatorem może zostać każda osoba z pomysłem na wydarzenie. Wymyśl wydarzenie, które jest możliwe do zrealizowania w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, złóż wniosek do Otwartego IKM i działaj – zachęcamy do realizacji autorskich pomysłów. Do wspólnego organizowania działań zapraszamy osoby z Gdańska i regionu: aktywistów, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje.

Szczegółowe informacje, regulaminy oraz wnioski znajdują się na stronie: www.otwarty.ikm.gda.pl.


www.otwarty.ikm.gda.pl

Kontakt

Katarzyna Buczek

Katarzyna Buczek

W Instytucie Kultury Miejskiej jest koordynatorką programu otwarty IKM.

e-mail: katarzyna.buczek[at]ikm.gda.pl

tel. 798 377 354

Kontakt w godzinach pracy Instytutu Kultury Miejskiej 10.00 – 16.00 (pon.-piąt.).