Otwarty IKM to program współorganizacji projektów i zachęta do ich organizowania przez wszystkie zainteresowane osoby: aktywistów, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje.

Otwarty IKM otwiera się na inicjatywy kulturalne, społeczno-kulturalne i edukacyjno-kulturalne dla mieszkańców Gdańska i metropolii. To program, który zaprasza do organizacji spotkań, szkoleń, warsztatów, pokazów filmowych z dyskusjami i innych form wydarzeń – wszystkiego, co jest możliwe do realizacji w przestrzeni IKM.

Dlaczego program Otwarty IKM?

Od początku działalności Instytutu Kultury Miejskiej wiele osób zwracało się do nas z różnymi pomysłami działań w przestrzeni IKM. W 2015 roku postanowiliśmy spisać i ujednolicić dotąd niesformalizowane zasady, a od stycznia 2016 roku ruszyliśmy z programem Otwartym IKM. Program jasno wyznacza, jakiego typu działania, w jakich dniach i godzinach możesz u nas zrealizować swój projekt.

Kim jest Organizator w programie Otwarty IKM?

Organizatorem może zostać każda osoba z pomysłem na wydarzenie. Wymyśl wydarzenie, które jest możliwe do zrealizowania w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, złóż wniosek do Otwartego IKM i działaj – zachęcamy do realizacji autorskich pomysłów. Do wspólnego organizowania działań zapraszamy osoby z Gdańska i regionu: aktywistów, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje.

Nabór do Otwartego IKM 2020

– W 2020 roku kontynuujemy nabór na działania w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej na realizację wydarzeń w poniedziałki i piątki. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 4 000 zł brutto – opowiada Katarzyna Buczek.

Oprócz wsparcia finansowego, organizatorzy mogą liczyć na wsparcie i konsultacje pracowników IKM: w działaniach promocyjnych, kwestiach prawnych czy merytorycznych. Z przestrzeni IKM można skorzystać w poniedziałki i piątki między godziną 10.00 a 22.00. Dodatkowo IKM udostępnia bezpłatnie m.in. rzutnik, ekran, siedzenia, stoły, termosy oraz kubki jednorazowe.

Zgłoszenia wydarzeń i projektów z dopiskiem „Otwarty IKM” (w tytule maila lub na kopercie) można składać w nieprzekraczanym terminie do 30 stycznia 2020 roku do godz. 16.00 w formie pisemnej i elektronicznej. Adres mailowy: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl, adres korespondencyjny: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk.

Szczegółowe informacje, regulaminy oraz wnioski znajdują się na stronie: www.otwarty.ikm.gda.pl.


www.otwarty.ikm.gda.pl

Kontakt

Katarzyna Buczek | Otwarty IKM

W Instytucie Kultury Miejskiej jest koordynatorką programu otwarty IKM.

e-mail: katarzyna.buczek[at]ikm.gda.pl

tel. 798 377 354

Kontakt w godzinach pracy Instytutu Kultury Miejskiej 10.00 – 16.00 (pon.-piąt.).

Instytut Kultury Miejskiej 2019