Budynek przy Targu Rakowym 11, gdzie od listopada działać będzie Instytut Kultury Miejskiej, nazwany został Kunsztem Wodnym. Dlaczego? Od połowy XVI do lat 70. XIX wieku w tym miejscu znajdował się zespół obiektów przemysłowych napędzanych siłą wody płynącej Kanałem Raduni. 22 i 23 maja IKM zaprasza na otwarte, bezpłatne szkolenie – Wikimaraton. Razem z Tomaszem Wszeborowskim, członkiem Stowarzyszenia Wikimedia Polska, redaktorem i administratorem Wikipedii w Polsce, wspólnie stworzymy hasło „Kunszt Wodny” na Wikipedii! Zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl.

Spotkanie jest otwarte dla osób zainteresowanych Gdańskiem, historyków, nauczycieli, archiwistów, wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do wspólnej pracy. Poszukamy źródeł do tekstu, dowiemy się jak funkcjonuje Wikipedia i jak poprawnie stworzyć hasło do największej encyklopedii na świecie.

Przewidujemy, że wiele osób będzie chciało dowiedzieć się więcej o dawnym Kunszcie Wodnym w Gdańsku, dlatego postanowiliśmy, we współpracy z miejskimi instytucjami kultury: muzeami, bibliotekami i archiwami opracować merytoryczne hasło dotyczące historycznej nazwy Kunszt Wodny i udostępnić je w największej encyklopedii świata tj. w Wikipedii – mówi Karina Rojek z Instytut Kultury Miejskiej.

Szkolenie poprowadzi: dr Tomasz Wszeborowski – nauczyciel akademicki, członek Stowarzyszenia Wikimedia Polska, na Polskiej Wikipedii obecny od 2003 roku, gdzie pełni funkcje redaktora i administratora.Szkolenie jest bezpłatne i otwarte; ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl.


Wikimaraton „Kunszt Wodny”. Prowadzenie: Tomasz Wszeborowski
Data: 22-23 maja, godz. 10.00 – 15.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/217398309023368/.

Powiązane projekty