– Razem z ornitologiem, Jakubem Typiakiem, dzieci staną się odkrywcami i badaczami fauny i flory. W miejskiej dżungli postarają się poczuć tętno prawdziwego lasu – zaprasza na spacery Margareta Sobczak z IKM. Trwa także nabór do konkursu projektowania nietypowych karmników dla ptaków. Najlepsze prace zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku.

W ramach programu Miasto i Las IKM zaprasza szkoły podstawowe na spacery ornitologiczne z Jakubem Typiakiem. Spotkania mają zainteresować dzieci światem przyrody, rozwinąć wrażliwość ekologiczną. Podczas spacerów dzieci poznają ptaki, które mieszkają w Gdańsku. Dowiedzą się jak wyglądają, jakie mają zwyczaje, jak je obserwować, czym się odżywiają oraz kiedy potrzebują naszej pomocy. Bezpłatne spacery odbywają się 5, 13, 19 i 27 listopada. Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl.

Trwa konkurs dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych na projekty nietypowych karmników. Konkurs zwraca uwagę na ptaki żyjące w mieście i problem ich dokarmiania zimą. Projektując karmniki dzieci mimochodem dowiedzą się więcej o tym, jak powinny one wyglądać, by były wygodne dla ptaków i jaki, odpowiedni pokarm w nich umieszczać. – Liczymy, że przesłane projekty będą różnorodne, nieszablonowe. Konkurs jest doskonałą propozycją dla nauczycieli biologii czy plastyki, którzy w kreatywny sposób mogą zainteresować dzieci ptactwem, rozwijać ich zainteresowania i umiejętności manualne – mówi Margareta Sobczak z IKM.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap I: projektowanie karmników na papierze (etap zakończony 30 października), wyniki – wybrane do projektowania karmniki zostaną ogłoszone 8 listopada. Etap II: przygotowanie i złożenie w siedzibie IKM gotowych karmników (od 12 listopada do 12 grudnia), spośród których zostaną wybrane przedmioty na wystawę finałową. Rozstrzygnięcie drugiego etapu Konkursu odbędzie się w dniu 7 stycznia 2019.

Najlepsze projekty zostaną wybrane do realizacji i wystawy, która odbędzie się w styczniu 2019 roku. Konkurs Projektujemy Karmniki jest częścią przygotowywanej przez IKM i Ewę Solarz wystawy Miasto i las.  

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępy jest na www.ikm.gda.pl/miastoilas.

Kontakt do koordynatorki konkursu: margareta.sobczak@ikm.gda.pl.

Powiązane projekty