Gra miejska, quiz z zagadkami i sobotni spacer w jednym – to Gdańskie Miniatury, które proponuje Instytut Kultury Miejskiej. Bohaterem najbliższego spotkania będzie kolor żółty: jak bursztyn, jak elewacje kamienic, jak słońce… Start spaceru: 24 listopada o godz. 13.00 przy ul. Długiej 1. Oprowadza przewodniczka – Ewa Czerwińska. Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

– Podczas poprzednich spacerów poznaliśmy historię kolorów czerwonego i niebieskiego. Tym razem zajmiemy się kolorem żółtym, który mimo, że pojawił się wcześnie w otoczeniu człowieka, to jednak na długo nie był ważną barwą. Obecnie kojarzy się nam z energia i radością, jednak nie zawsze tak było. Dla niektórych miał też drugie oblicze. Łączono go ze zdradą  i zazdrością – mówi Margareta Sobczak z IKM.

IKM zaprasza na spacer, podczas którego uczestnicy i uczestniczki przekonają się jak zmieniało się myślenie o kolorze żółtym oraz gdzie tę barwę  można znaleźć w Gdańsku. Na trasie m.in.: Katownia, makieta Wielkiej Synagogi w Gdańsku, ul. Ogarna 27/28.

Gdańskie Miniatury Kolory Gdańska – detale architektoniczne Głównego i Starego Miasta. Żółty: najmniej lubiany

Data: 24.11, sobota, godz. 13.00

Miejsce zbiórki ul. Długa | gra miejska i spacer dla rodzin i grup nieformalnych  informacje: miniatury@ikm.gda.pl
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Miasto Dzieci

Powiązane projekty