Instytut Kultury Miejskiej zaprasza aktywistów, edukatorów, animatorów kultury i wszystkie osoby, które chcą zrealizować działanie kulturalne w przestrzeni miasta (na Placu Kobzdeja) do składania wniosków w wyjątkowej odsłonie programu Otwarty IKM. Letnia odsłona programu realizowana jest w ramach obchodów Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Wniosek, który dostępny jest na stronie www.otwarty.ikm.gda.pl, należy złożyć mailowo lub pocztą do 9 maja. Czas realizacji wydarzeń to weekend 8-9 czerwca.

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. W letnim naborze wniosków można aplikować o wsparcie nawet do 2 000 zł.

Wnioski z pomysłami projektów i wydarzeń plenerowych, które mogłyby odbyć się na Placu Kobzdeja należy składać do 9 maja w sekretariacie IKM (ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk) lub mailowo na adres katarzyna.buczek@ikm.gda.pl.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej programu Otwarty IKM www.otwarty.ikm.gda.pl do 15 maja 2019r. Dla osób chętnych uruchomione zostaną konsultacje telefoniczna (58 760 72 16) lub mailowe (katarzyna.buczek@ikm.gda.pl) w dniach 23 do 26 kwietnia 2019 oraz 6-9 maja.

W ramach programu otwarty IKM w 2018 roku odbyły się m.in.: czytania performatywne, spektakle teatralne, koncerty dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty szycia, spotkania z psycholożkami i rozmowy o przemocy wobec kobiet, czy spotkanie autorskie z wykładem naukowym dr hab. Janusza Leona Wiśniewskiego Czy miłość to (neuro)peptyd? Osoby zainteresowane miejskim ogrodnictwem mogły zrobić antysmogowy ogród w słoiku. W sieni IKM swoje portfolio prezentowali studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Regulamin Otwarty IKM na Placu Kobzdeja: klik
Wykaz sprzętu na Placu Kobzdeja: klik
Wniosek do projektu Otwarty IKM: klik

Powiązane projekty