Otwarty IKM działa na Siedlcach! Zapraszamy na warsztaty kulturalno-biograficzne, podczas których dotrzemy do najpiękniejszych wspomnień i będziemy pracować nad rekonstrukcją Waszych ścieżek po dzielnicy.

Zapisz się, przyjdź i opowiedz o swoich wspomnieniach z życia dzielnicy. Będziemy rozmawiać o tym, jak Siedlce wyglądały kiedyś? Jakie są dzisiaj? Jak spędzano czas? Gdzie się chodziło? Gdzie były najlepsze miejsca do zabawy?

Będziemy pracować z mapą, spróbujemy odtworzyć szlaki i ścieżki po dzielnicy. Dotrzemy do najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa oraz nadamy znaczenia miejscom oraz sposobom spędzania czasu w dzielnicy na Siedlcach.

Zebrane opowieści oraz zdjęcia mieszkańców i mieszkanek Siedlec posłużą do stworzenia publikacji o dzielnicy.

Zajęcia poprowadzi certyfikowana trenerka Anna Urbańczyk – koordynatorka projektów społecznych angażujących lokalną społeczność. Nad wspomnieniami związanymi z miastem pracowała m.in. w Poznaniu. W gdańskich projektach Metropolitanka i Stocznia Jest kobietą pracuje z byłymi pracownikami i pracownicami Stoczni Gdańskiej im. Lenina.

Liczba miejsc na warsztatach: 16
Aby się zapisać, wyślij maila o tytule „warsztat biograficzny” pod adresem oikm.siedlce@ikm.gda.pl. Otrzymasz mail zwrotny z potwierdzeniem rejestracji.

Uwagamasz dawne zdjęcia z siedleckiej dzielnicy? Zabierze je na warsztaty!

Projekt Otwartego IKM na Siedlcach (Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne) realizowany jest w ramach wsparcia Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Powiązane projekty