Pomysł na wspólny wieczór? Naukę i zabawę? Warto sięgnąć po publikacje Gdańskich Miniatur, które opisują spacery szlakiem gdańskich uliczek, stylów architektonicznych czy obecnych i dawnych kościołów i szpitali. Każdą z tras ilustrują zdjęcia, którym towarzyszą przystępne opisy poszczególnych miejsc oraz podsumowanie w formie quizu. IKM zaprasza na wirtualne spacery i do rozwiązywania zagadek!

Gdańskie Miniatury – Szlakiem kościołów, szpitali i przytułków dawnego Gdańska https://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka/

Książka zawiera wszystkie gry miejskie z cyklu. W publikacji przedstawiamy świątynie Starego i Głównego miasta, Długich Ogrodów, Dolnego Miasta, Zaroślaka, Biskupiej Górki, Starego Przedmieścia. Oprócz ciekawostek historycznych i architektonicznych, pozycja nadaje się też do prowadzenie zajęć z wielokulturowości, opisuje m.in. szlak gdańskich synagog.

Każda wycieczka to jeden rozdział zawierający mapkę danej trasy, fotografie omawianych obiektów i scenariusz będący opowieściami na temat tytułowych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdego rozdziału znajduje się quiz!

Gdańskie Miniatury – Style architektoniczne w Gdańsku https://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka/

Publikacja jest kolejną propozycją dla wszystkich, którzy chcą odkryć kolejne tajemnice miasta. Tym razem zapraszamy na wędrówkę po stylach architektonicznych. Każda wycieczka to jeden rozdział prezentujący dany styl architektoniczny, zawierający mapkę danej trasy, fotografie omawianych obiektów i scenariusz będący opowieściami na temat tytułowych miejsc i osób z nimi związanych. Na końcu każdego rozdziału znajduje się quiz!

Gdańskie Miniatury – Tajemnice gdańskich uliczek https://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka/

Jest trzecią publikacją z cyklu. Zapraszamy do poznawania zakamarków, jakie kryją gdańskie uliczki. Książka skierowana jest do najmłodszych miłośników i miłośniczek Gdańska – zachęcamy do jej lektury dziesięciolatki i wszystkie osoby zainteresowane naszym miastem. Wraz z autorem Klaudiuszem Grabowskim zapraszamy w podróż po gdańskich uliczkach, zieleńcach, parkach i innych ciekawych miejscach. Zawitamy na Główne Miasto, Stare Miasto, Dolne Miasto, Stare Przedmieście, do Wrzeszcza i Nowego Portu.

Każda wycieczka to jeden rozdział prezentujący różne ciekawostki danej dzielnicy, zawierający mapkę trasy, fotografie omawianych obiektów. Na końcu każdego z nich znajduje się quiz!

Wszystkie publikacje dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powiązane projekty