Wydłuża się okres pracy zdalnej i dla części osób potrwa on jeszcze przez kilka tygodni. Jak radzić sobie z wieloma wyzwaniami, jakie stawia taki tryb funkcjonowania? Kilka wskazówek, szczególnie dla tych, które mierzą się teraz ze zdalnym nauczaniem, przesyłają trenerki Akademii Aktywnej Społeczności.

Vitia Hoffmann, która prowadziła dla nas warsztaty z myślenia wizualnego w 2018 roku opowiada o tym, jak wykorzystać technikę sketchnotingu.
Anna Strzałkowska podpowiada, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami komunikacyjnymi.
Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe prowadziła dla nas warsztaty o nowych zasadach związanych z RODO. Tym razem opowiada o prawach autorskich w zdalnym nauczaniu.

Akademia Aktywnej Społeczności to cykl szkoleń dla osób działających w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów i aktywistek. W Akademii Aktywnej Społeczności skupiamy się wzmacnianiu organizacji poprzez wydobywanie potencjału i zasobów osób oraz społeczności. Celem proponowanych warsztatów jest usprawnienie działań pomorskich organizacji pozarządowych, rozwijanie umiejętności zarządzania różnorodnością i talentami zespołów, tworzenia trwałych i opartych na dialogu sieci współpracy wokół potrzeb w społecznościach, a także zwiększenie skuteczności wpływu na społeczności z którymi organizacje pracują, dbając jednocześnie by nikogo nie wykluczyć z tego procesu.