Marzy Ci się zdigitalizowanie własnego pisma? A może chcesz zdigitalizować krój z archiwalnych materiałów? Nie ma problemu! Potrzebna będzie karta papieru lub materiały źródłowe, które chcesz wykorzystać, kilka programów i odrobina zapału.

Webinar odbędzie się 27 maja o godz. 17:00 na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej. Dostępny będzie tylko przez tydzień. Spotkanie poprowadzi Aga Naplocha.

Zaczniemy klasycznie – od kartki papieru i ołówka lub przygotowania materiałów archiwalnych,  a potem przejdziemy do pracy komputerowej. Zwieńczeniem dzieła będzie przeniesienie wektorowych kształtów liter i wygenerowanie pliku, zwanego fontem. Taki font można potem zainstalować na dowolnym systemie i korzystać z niego w różnych programach graficznych czy edytorach tekstu.  

Aby wziąć udział w webinarium nie jest potrzebna żadna wcześniejsza wiedza, ani doświadczenie związane z projektowaniem. Wymagane jest jednak zainstalowanie przed spotkaniem poniższych programów i aplikacji: 

  • Bird Font – darmowy program dla niekomercyjnych projektów, 
  • program do grafiki wektorowej np. Inkscape, Affinity Designer lub  Adobe Illustrator,  
  • aplikacja na telefon Adobe Capture 

Prowadząca: 

Aga Naplocha z The Awwwesomes – na co dzień zajmuje się projektowaniem i kodowaniem. Najwięcej frajdy sprawia jej praca na styku dwóch obszarów. Chętnie dzieli się wiedzą na międzynarodowych konferencjach oraz wydarzeniach dla projektantów i programistów. Po godzinach rozwija również społeczność wokół The Awwwesomes. Jest autorką kursów online wyróżnionych na platformie Skillshare oraz należy do grupy Google Developers Expert. Lubi jeść, podziwiać pieseły, oglądać filmy Wesa Andersona i kolor różowy 

👉 Instagram: http://instagram.com/theawwwesomes

Spotkanie jest kontynuacją współpracy z mieszkańcami gdańskiej dzielnicy Nowy Port, z którymi chcemy przygotować społeczne archiwum dzielnicy w ramach realizacji programów Otwarty IKM i Urb Cultural Planning. Mimo, że w szczególności zapraszamy osoby z tej dzielnicy otwarte jest dla wszystkich! 

Powiązane projekty