– Chcemy zapytać publiczność o doświadczenia związane z uczestnictwem w kulturze w zmienionej formie: online i hybrydowej – mówi Natalia Brylowska z Obserwatorium Kultury działającego przy Instytucie Kultury Miejskiej. W ramach badania przeprowadzonych zostanie 30 wywiadów telefonicznych. Wszystkie osoby, które zdecydują się poświęcić nam trochę swojego czasu i wezmą udział w badaniu otrzymają zestawy upominków: książek i gadżetów Instytutu Kultury Miejskiej.  Osoby, które chcą podzielić się swoimi wrażeniami zapraszamy do zgłoszeń: https://tiny.pl/7j26d . 

Skąd pomysł na badanie? Ostatnie miesiące to dla gdańskiej kultury czas dużych zmian i wyzwań. Wraz z ograniczeniem działalności instytucji kultury w siedzibach, część z nich rozpoczęła nowe cykle i formaty internetowe. W badaniu pytamy publiczność o doświadczenia związane z tą formą uczestnictwa w kulturze. To drugie działanie Obserwatorium Kultury związane z analizą sytuacji w gdańskiej kulturze w czasie pandemii. Pierwszym była internetowa ankieta, która dała wgląd w podstawowe informacje na temat uczestnictwa w kulturze online. 

– Badanie jakościowe, do którego trwa rekrutacja, to czas na pogłębione rozmowy z uczestnikami, z których dowiemy się więcej. Dzięki tym wywiadom organizatorzy wydarzeń kulturalnych poznają perspektywę odbiorcy i będą mogli projektować interesujące działania online.

– dodaje Natalia Brylowska z Instytutu Kultury Miejskiej. 

Jak wziąć udział w badaniu? 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w badaniu prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rekrutacyjnego: https://tiny.pl/7j26d . Badanie jest anonimowe, a wyniki zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym osobom, ekspertom i decydentom.  

W razie pytań lub komentarzy związanych z badaniem, prosimy o kontakt z Obserwatorium Kultury: natalia.brylowska@ikm.gda.pl  

Powiązane projekty