Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Pozytywne narracje i elementy storytellingu w działaniach społecznych. 21 listopada 2020 (sobota) 10.00-16.30 forma on-line. Obowiązują zapisy.

Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 18.11.2020 r. Zapisy do 15.11.2020 r. TUTAJ.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby z województwa pomorskiego.

Celem zajęć jest wzbudzenie refleksji nad tym, w jaki sposób budować narracje angażujące odbiorców i odbiorczynie. Podczas warsztatów osoby uczestniczące poznają uniwersalne schematy tworzenia opowieści, dowiedzą się, jak mapować treści i tworzyć kampanie – takie, które nie tylko opierają się działaniom dezinformacyjnym, lecz także pomagają skuteczniej docierać do grupy docelowej z własnym przekazem.  Podczas pracy z narzędziami dotyczącymi hipertargetowania i storytellingu uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mogli opracować szkice własnych kampanii społecznych.

Warsztaty opierają się na metodologii opracowanej podczas cyklu szkoleń TechSoup Europe -„Media Literacy Accelerator”.

Osoba prowadząca:

Barbara Biskup – doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, edukatorka antydyskryminacyjna. Od lat związana z trzecim sektorem. Zajmuje się tematyką prawnoczłowieczą i pod tym kątem przygotowuje kampanie w social mediach i w przestrzeni publicznej. 

Akademia Aktywnej Społeczności to projekt wzmacniający kompetencje organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów, aktywistek, edukatorów, edukatorek.