Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Przeciwdziałanie wypaleniu aktywistycznemu. 20 grudnia 2020 (niedziela) 10.00-16.00, forma on-line. 

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego. Zapisy trwają do 15.12.2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 18.12.2020 r. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby z województwa pomorskiego 

Warsztat o tym, jak budować warunki do dobrego aktywizmu. Bez względu na to czy to praca w formie wolontariatu czy na zatrudnieniu – jak podejść do zagadnienia „współ-dobrostanu”. 

Warsztat łączy zagadanienia około-wypaleniowe, ale przede wszystkim zarządzanie organizacją i ludźmi w niej. Jak przedefiniowywać sukcesy pod tym kątem, pracować z motywacją. Czym jest samo-świadomość osób liderskich, jak przekłada się na umiejętności delegowania i perfekcjonizm. Wszystko to biorąc pod uwagę pandemiczno-onlineowe warunki 2020, czyli z naciskiem na dbanie o siebie i rozumienie nowej rzeczywistości. 

Zakres tematyczny: 

  • Warunki do dobrego aktywizmu w chwilach wzmożonej mobilizacji i na co dzień – fundamenty i procesy, 
  • Czym jest „(współ-)dobrostan aktywistyczny” i dlaczego jest ważny dla trwałości działań, 
  • Liderstwo i motywacja – strategie zarządzania w zmienianiu świata i w zmieniającym się świecie (ramy VUKA i BANI): czym jest sukces, 
  • Online-owość naszego życia – zarządzanie i dobrostan, 
  • Budowanie procesów, które pozwalają efektywnie działać i mieć silny, zmotywowany zespół, 
  • Osobisty plan dla siebie w roli liderskiej. 

Dla kogo:

Dla osób sprawujących funkcje liderskie (formalnie i nieformalnie), chcących przyjrzeć się temu, w jaki sposób zarządzają z nowej perspektywy. 

Metody:

Wykład i dyskusja, autorefleksja, praca w grupach i aktywne metody szkoleniowe, praca z wizja i metodologia GROW (cel, rzeczywistość, możliwości i wola działania) w coachingu grupowym- zbudowanie planu na zrównoważony aktywizm. 

O trenerce: 

Anna Kuliberda- edukatorka i trenerka. Pomaga i doradza NGO-som w Europie Środkowo-Wschodniej w zarządzaniu oraz wprowadzaniu innowacji w działania. Fundatorka społeczności The Radical Act of Self-Care walczącej z wypaleniem u aktywistów i aktywistek. Działa w oparciu o filozofię „Ludzie nie są robotami”, którą wykorzystuje do promowania zmian w organizacjach. Więcej informacji: https://www.annakuliberda.com/pl

Akademia Aktywnej Społeczności to projekt wzmacniający kompetencje organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywistów, aktywistek, edukatorów, edukatorek.