Rusza kolejna edycja programu Otwarty IKM. Tym razem wspiera autorskie pomysły na kulturalne działania online: słuchowiska, podcasty, tutoriale, audiobooki, e-opowieści, wirtualne warsztaty na żywo oraz inne formy możliwe do zrealizowania zdalnie. W ramach konkursu można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 4 000 zł. Wyłonione projekty będą realizowane do końca maja 2021 roku. Termin składania wniosków to 15 lutego 2021r. Szczegóły znajdują się na www.otwarty.ikm.gda.pl

Konkurs Otwarty IKM to formuła, która pozwala na zorganizowanie autorskich pomysłów na działania ze wsparciem instytucji (obecnie tylko działań online), z wykorzystaniem zasobów, jakimi dysponuje Instytut Kultury Miejskiej: przestrzenią sieni, sprzętem audiowizualnym, czy kanałem IKM na YouTube. Na dodatkowe zapotrzebowanie, materiały i pokrycie kosztów produkcji można otrzymać w ramach konkursu wsparcie finansowe do 4 000 zł. W puli do rozdysponowania jest 35 000 zł brutto.

– Forma zgłaszanych projektów może być dowolna, z naciskiem na możliwość prezentacji online. Mogą to być słuchowiska, podcasty, autorskie filmy, poradnikowe tutoriale, audiobooku, wirtualne warsztaty, projekty fotograficzne czy łączące nowe media i kulturę. Liczymy na kreatywność twórców, którzy odnaleźli się już w nowej rzeczywistości działań kulturalnych online – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Jak aplikować do konkursu Otwarty IKM?

Wniosek oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.otwarty.ikm.gda.pl. Należy go wypełnić i przesłać na adres: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl. Nabór trwa do 15 lutego do godz. 23.00. Wyniki zostaną opublikowane do 22 lutego. Wybrane projekty muszą zostać zrealizowane do końca maja 2021 roku.

Kto może aplikować?

W konkursie mogą wziąć udział grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje kultury oraz pełnoletnie osoby indywidualne: artyści, animatorzy, aktywiści, twórcy multimedialni, aktywiści – wszystkie osoby związane z szeroko pojętą kulturą. 

Podsumowanie wybranych działań Programu Otwarty IKM: http://otwarty.ikm.gda.pl/2020/12/21/otwarty-ikm-dziala-juz-5-lat-poznaj-liczby-i-najciekawsze-projekty/

Powiązane projekty