Cykl spotkań (Self)publishing! skierowany jest do osób, które tworzą treści naukowe i zastanawiają się, jak dzielić się nimi z innymi. To nie tylko ciekawe webinary, prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach, ale także przestrzeń do zadawania pytań.

Czym jest self-publishing?

Publikowanie treści nie jedno ma imię – post, wpis na blogu, tekst na zlecenie, książka, artykuł pokonferencyjny, projekt konkursowy, prezentacja. Możesz dzielić się swoją wiedzą na wiele sposobów, a my postaramy się Ci je przybliżyć, wskazując materiały, z których możesz korzystać, tłumacząc paragrafy i udzielając cennych rad przydatnych przy autopromocji. 

Szczegółowy plan wydarzeń:

6 maja 2021 godz. 16:00-17:00 (transmisja live)

Na dobry początek zaczerpnij inspiracji i źródła. Otwarte Zasoby Edukacyjne. prow. Kamila Kokot

Webinarium jest skierowane przede wszystkim do studentów, ale mogą wziąć w nim udział również osoby związane z nauczaniem na poziomie akademickim. W trakcie spotkania zostaną przedstawione najciekawsze przykłady otwartych zasobów edukacyjnych (OZE), których jakość jest gwarantowana przez proces recenzji i renomę ich dostawców. Wydarzenie będzie składało się z dwóch części, pierwsza z nich to teoretyczne wprowadzenie do zagadnienia otwartych zasobów w edukacji, natomiast druga obejmie prezentację poszczególnych serwisów. Omówione zostaną m.in.: bazy z otwartymi podręcznikami akademickimi, książkami i artykułami naukowymi, multimediami oraz zasobami graficznymi. Część praktyczna została tak podzielona, aby zaprezentować OZE jako materiały i narzędzia przydatne zarówno w kształceniu jak i rozwijaniu własnych pasji.

20 maja godz. 16:00-18:00 szkolenie (zapisy)

Pamiętaj! Nieznajomość prawa szkodzi i nie usprawiedliwia: Prawo Autorskie i Licencje Creative Commons. prow. Dominika Gałecka

Paragrafy przyprawiają Cię o zawrót głowy? Podczas spotkania dowiesz się, jakie masz prawa i jak korzystać z licencji Creative Commons.

2 czerwca godz. 15:00-18:00 szkolenie (zapisy)

Ile dać palców, żeby nas nie zjedli! Czy dobrze być łatwo dostępnym? OpenAccess – szkolenie. prow. Kamila Kokot 

Bycie “łatwo dostępnym” ma tyle samo zalet, co i wad. Szkolenie pozwoli Ci poznać techniki, dzięki którym będziesz w stanie wyznaczyć granice między tym, co chcesz, aby było ogólnodostępne w Internecie, a tym, co chciałbyś zachować dla siebie lub opublikować w innej formie. 

10 czerwca godz. 16:00-18:00 szkolenie (zapisy)

Co jest moje to jest moje! Zadbaj o swoją własność intelektualną. prow. Dominika Gałecka

Własność intelektualna to temat, który spędza sen z powiek wielu osobom. Co nią jest, jak dochodzić swoich praw, jeśli nie mamy dowodów, gdzie szukać pomocy. O tym i wielu innych kwestiach z nią związanych opowie Dominika Gałecka.

17 czerwca  (transmisja live)

Autopromocja nie hańbi. Publikuj! – live webinar

Popularyzacja nauki. Gdzie i jak publikować? Czy od razu musi to być książka? A może by tak zostać Youtuberem/Tiktokerem/Instagramerem? 

Transmisje live z wydarzeń będą dostępne na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej.
Przypominamy, że na niektóre z wydarzeń obowiązują zapisy, które odbędą się poprzez stronę evenea.pl.

Powiązane projekty