Spacer kajakowy, spacery zielarskie, instalacje artystyczne, warsztaty architektoniczne, koncerty, a nawet… psi fitness. Takie atrakcje czekają w pierwszy weekend wakacji na wszystkich, którzy wybiorą się na Plac Wałowy. W ramach akcji MIASTO, WRACAM Instytut Kultury Miejskiej powraca w przestrzeń miejską ze sztuką i aktywnościami dla mieszkańców. Chcąc przywrócić dawną równowagę między światem online a offline, do aktywności zaprasza dzieci, całe rodziny, a nawet czworonogów i ich właścicieli. 

MIASTO, WRACAM to akcja miejska, która organizowana jest przez Instytut Kultury Miejskiej w ramach programu Urb Cultural Planning. 25, 26 i 27 czerwca na terenie i w pobliżu Placu Wałowego mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w szeregu aktywności, bezpośrednio nawiązujących do życia i historii okolicy. Będą spacery z Opowiadaczami Historii Dolnego Miasta, zwiedzanie okolicy z perspektywy kajaka, spacer zielarski odkrywający przyrodnicze bogactwo Placu Wałowego, warsztaty tworzenia chodnikowych stempli miejskich, a także coś dla fanów muzyki i dźwięków oraz dla spragnionych sztuki w przestrzeni miasta, której tak nam w czasie pandemii brakowało. Wydarzenie ma symbolizować odwrót od spędzania czasu online na rzecz aktywności w mieście, a pierwszy weekend wakacji jest na to doskonałym momentem. 

Do udziału zapraszamy wszystkich gdańszczan i gdańszczanki, ale porozmawiamy także o sprawach ważnych dla mieszkańców Placu Wałowego. W piątek, 25 czerwca o godz. 18:00 Biuro Rozwoju Gdańska zaprezentuje plany przebudowy tego terenu, natomiast w sobotę od 13:00 do 15:00 podczas dyżur informacyjnego pracownika BRG będzie można zapoznać się z koncepcją zagospodarowania Placu Wałowego. 

Pełny program wydarzenia dostępny jest na: http://ikm.gda.pl/projekt/miasto-wracam/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/970303310454423

Na część wydarzeń obowiązują zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea. Wcześniejsza rejestracja jest gwarantem rezerwacji miejsca na warsztatach, ale w przypadku niezapełnienia listy uczestników – możliwy jest udział bez wcześniejszego zapisu. Wystarczy pojawić się na miejscu i zgłosić chęć udziału w danych zajęciach w punkcie informacyjnym. 

Zapraszamy na Plac Wałowy!

Powiązane projekty