Po długich miesiącach spędzonych w domu, wracamy do miejskich parków, na place i podwórka. Czas odwrócić ustanowione przez pandemię proporcje między życiem online i offline, a początek wakacji jest na to idealnym momentem. W pierwsze dni lata Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 25, 26 i 27 czerwca na Plac Wałowy, gdzie za pomocą różnych aktywności i wydarzeń kulturalnych, nastawimy się wakacyjnie do działania.

Dlaczego Plac Wałowy?

Plac Wałowy, mimo położenia w sercu Gdańska, zdaje się być nieco zapomnianym fragmentem centrum. Projekt Urb Cultural Planning współrealizowany przez Instytut Kultury Miejskiej, stara się wydobyć potencjał z tego zielonego fragmentu miasta.

W 2019 roku IKM rozpoczął badania DNA dzielnicy, mapując zasoby i potrzeby oraz miejsca o szczególnym znaczeniu. Plac Wałowy okazał się jednym z takich punktów – stanowi symboliczne serce dzielnicy, które czeka na rewitalizację. Zanim zmieni się jego wygląd, chcemy pokazać jego możliwości i wspólnie pomyśleć o tym, jak w przyszłości będzie można z niego korzystać.

Podczas akcji MIASTO, WRACAM Plac Wałowy stanie się miejscem spędzania wolnego czasu dla okolicznych mieszkańców, a także osób, które przyjeżdżają tu nad Opływy Motławy i Bastiony. Spacerami, śniadaniami, warsztatami sprawimy, by to urokliwe, przyjazne miejsce zaczęło tętnić życiem i gościć w sobie mieszkańców.

Ważne informacje:

  • Jeśli nie zaznaczono inaczej, wydarzenie odbywać się będzie na PLACU WAŁOWYM. 
  • Jeśli nie zaznaczono inaczej, udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. 
  • Punkt startowy spacerów z przewodnikami oraz gry terenowej: Punkt Info na Placu Wałowym. 
  • Punkt startowy spaceru kajakowego: MOSiR, Przystań Żabi Kruk. 
  • W razie deszczu poszczególne wydarzenia zostaną przeniesione do budynku ASP przy Placu Wałowym 15.

Wydarzenie „Miasto, wracam” jest organizowane w ramach programu „UrbCultural Planning”, współfinansowanego ze środków Programu Interreg Baltic Sea Region.

 

 

Kontakt

Natalia Cyrzan

Natalia Cyrzan

W IKM pełni funkcję kierownika projektów i tworzy lub współtworzy Odcinki, Miejsca, Narracje, cykle wykładów i spotkań oraz koncerty realizowane zarówno w siedzibie Instytutu jak i w innych przestrzeniach Gdańska.

natalia.cyrzan@ikm.gda.pl

tel. 664976235

Natalia Brylowska

Natalia Brylowska

W IKM zajmuje się projektami badawczymi prowadzonymi przez Obserwatorium Kultury oraz konsultacjami społecznymi i ewaluacją działań instytucji kultury.

e-mail: natalia.brylowska@ikm.gda.pl