Jeśli w dobie nawigacji cyfrowej interesuje Cię tematyka nawigacji w terenie za pomocą tradycyjnej papierowej mapy oraz kompasu, to zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów oraz przeczytania instruktażu. Filmy podzielone są na dwa odcinki. Pierwszy wprowadza w świat nawigacji w terenie i jest skierowany przede wszystkim do osób początkujących. Natomiast drugi, bardziej zaawansowany wprowadza trudniejsze pojęcia. Instruktaż dodatkowo objaśnia wymienione w filmach pojęcia. 

Po zapoznaniu się z materiałami, jesteśmy w stanie samodzielnie udać się do lasu i sprawdzić swoje umiejętności nawigacji w terenie, szukając wymienionych w materiałach punktów.  

W załącznikach znajdziecie również dwie mapki z trasą prostą oraz nieco trudniejszą. Na mapkach umieszczone są punkty – Waszym zadaniem będzie ich znalezienie, a następnie opisanie ich w tabeli. Zabawa trwa przez całe wakacje. Obejrzyjcie filmy, przeczytajcie tutorial, pobierzcie mapki i ruszajcie w lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego! Następnie prześlijcie odpowiedzi do IKM’u na adres szymon.skulimowski@ikm.gda.pl do końca wakacji.

Rozstrzygnięcie 31 sierpnia – czekają nagrody!