„Palce lizać” to mieć chrapkę, apetyt na coś, w naszym przypadku oczywiście na książki, ale nie zamierzamy ograniczać się tylko do smaku i tak jak zawsze będziemy doświadczać literatury wszystkimi możliwymi zmysłami. Pełny program wydarzenia pojawi się 21 września na www.fldd.pl

Program Festiwalu niczym suto zastawiony stół obfituje w spotkania, warsztaty, projekcje filmowe, wystawy, nie zabraknie również szczególnie lubianych „Czytanek po zachodzie słońca”. Będą z Wami wasi ulubieni autorzy i autorki, będą ilustratorzy i ilustratorki i goście zagraniczni, a wśród nich najlepsi twórcy książki dziecięcej XX i XXI wieku.

Nie zapomnimy o patronach roku i z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema zaplanowaliśmy specjalne warsztaty o robotach i sztucznej inteligencji. Nasz Festiwal z nazwy dedykujemy dzieciom, ale to także propozycja dla animatorów i animatorek czytelnictwa, bibliotekarzy i pedagogów, których już po raz kolejny zaprosimy na konferencję pt. “O gustach się dyskutuje”.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi będzie wystawa „Wyobraź sobie. Mistrzowie japońskiej książki obrazkowej.”, którą będzie można zobaczyć w Nadbałtyckim Centrum Kultury od 2 do 17 października. 

Palce lizać to również czekać i czegoś wyglądać, co z resztą robiliśmy siedząc w naszych domach przez ostatni rok. Teraz wreszcie możemy się spotkać, wspólnie poprzyglądać najciekawszym tytułom i o czytaniu porozmawiać – wszak lektura wyostrza nasz apetyt na rzeczywistość, tę bliską i tę daleką.

Gdańska edycja jest jedną z dwóch jakie organizatorzy zaplanowali w tym roku, południe Polski zaprosimy w grudniu do Krakowa, gdzie finałowi festiwalu towarzyszyć będzie po raz kolejny Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki roku.

Zapraszamy do Gdańska na Festiwal Literatury dla Dzieci, zapraszamy na festiwal, że palce lizać!