ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie. Festiwal Literatury dla Dzieci w 2019 roku odbył się już po raz szósty, a po raz piąty w Gdańsku. Współorganizatorem festiwalu w Gdańsku jest Instytut Kultury Miejskiej.

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki będzie towarzyszyć nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej. Jak się okaże, zapominania zupełnie niesłusznie.

Festiwal Literatury dla Dzieci odbywa się od 2014 roku. Dotychczas Festiwal odbywał się w czterech miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Gośćmi byli najznamienitsi autorzy i ilustratorzy literatury dziecięcej z polski i zagranicy, na czele z: Eve Ainsworth, Åsą Lind, Brandonem Mullem, Ulfem Starkiem, Martinem Widmarkiem, Bohdanem Butenką, Iwoną Chmielewską, Grzegorzem Kasdepke, Rafałem Kosikiem, Andrzejem Maleszką, Michałem Rusinkiem, Tomaszem Samojlikiem, Zofią Stanecką, Adamem Wajrakiem, Wojciechem Widłakiem i Józefem Wilkoniem.

Organizator Festiwalu Literatury dla Dzieci: Fundacja Czas Dzieci
Współorganizator Festiwalu w Gdańsku: Instytut Kultury Miejskiej

Zobacz stronę www
Sprawdź wydarzenie na Facebooku

Kontakt

Halina Grabowska

Halina Grabowska