ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie – Festiwal Literatury dla Dzieci. W 2020 roku odbędzie się jego siódma edycja pod hasłem: Halo, Tu Ziemia! Startujemy w Poznaniu, w połowie października ruszamy do Gdańska, a w listopadzie spotykamy się w Krakowie.

Każdego roku szykujemy dla uczestników festiwalu program pełen literackich wrażeń. Przeżycia niepowtarzalne i zapadające w pamięć to nasza wizytówka. Niesieni falą licznych wyrazów sympatii, rok w rok zakasamy rękawy, uruchamiamy wszystkie pokłady kreatywności i zapraszamy Was na wydarzenia festiwalowe.

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. Każdego roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.

Każdego roku Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – KSIĄŻKĘ ROKU! Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego ufundowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.


Organizator Festiwalu Literatury dla Dzieci: Fundacja Burza Mózgów
Współorganizator Festiwalu w Gdańsku: Instytut Kultury Miejskiej

Zajrzyj na stronę Festiwalu Literatury dla Dzieci
Sprawdź profil na Facebooku

Kontakt

Halina Grabowska

Halina Grabowska