Siostry Rzeki przybywajcie!

(Przybądź Czarna Łacho, Kanale Kaszubski, Kiełpińska Strugo, Martwa Wisło, Migowska Strugo, Motławo, Kanale na Stępce, Nowa Motławo, Potoku Oliwski, Potoku Oruński, Potoku Jasieniu, Potoku Jaśkowy, Potoku Królewski, Potoku Matarnicki, Potoku Prochowy, Kanale Raduni, Strzyżo, Wisło Śmiała)

Zapraszamy Panie i Panów, Dziewczynki i Chłopców, każdego, kto chciałby dołączyć do akcji Sióstr Rzek i stać się Siostrą Rzeką lub Bratem Potokiem.

Być Siostrą Rzeką znaczy udzielić rzece głosu. Nie rozumiemy języka rzek, dlatego aktywistki z kolektywu Sióstr Rzek postanowiły ludzkim głosem mówić i śpiewać w ich rzecznym imieniu.

Uczestniczki inicjatywy protestują przeciwko regulowaniu rzek i betonowaniu ich rozlewisk. Organizują na rzekach pływające happeningi, na samodzielnie wykonanych kostiumach kąpielowych prezentują „prorzeczne” hasła. Siostry Rzeki rozbudzają społeczną świadomość i uzmysławiają, jak wielkim skarbem jest dla nas Wisła, Nida, Dunajec czy Tarnawka. Podczas NARRACJI w Parku nad Strzyżą będzie można zobaczyć film Cecylii Malik przybliżający działania Sióstr.

WARSZTATY

N12: WARSZTATY SIÓSTR RZEK
23 października (sobota), godz. 12.00
Dom Tancerza (al. Legionów 5)
wstęp wolny, bez zapisów
czas trwania: 2h

Warsztaty poprowadzą Siostry Rzeki: Cecylia Malik oraz Małgo Grygierczyk, Grażyna Smalej, Katarzyna Pilitowska i Anuszka Łachowska.

Reprezentantki kolektywu w performatywny sposób opowiedzą, jak narodziła się inicjatywa i czym się zajmuje. Podzielą się instrukcją, jak zostać Siostrą Rzeką lub Bratem Potokiem.

Ponieważ każda Siostra Rzeka ma swoją tabliczkę z imieniem ważnej dla siebie rzeki, podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy wymalują własne tabliczki oraz nauczą się śpiewać hymn Sióstr Rzek. Tabliczki i znajomość hymnu każdy zabierze ze sobą do domu.

Uczestniczki warsztatów zaprosimy do wzięcia udziału w wieczornym performansie, który rozpocznie się o godz. 20.00 i towarzyszyć będzie festiwalowej pracy Cecylii Malik. Po udziale w performansie będzie można uroczyście dołączyć do międzynarodowego klubu wpływowych kobiet Siostry Rzeki lub do wspierających Siostry Braci Potoków.

Powiązane projekty