Rusza wiosenna edycja programu Otwarty IKM, w którym wspieramy autorskie pomysły na kulturalne działania online, stacjonarne i mieszane (hybrydowe). W ramach konkursu można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 4 500 zł brutto na działania online lub do 3 000 zł brutto na działania stacjonarne. Nabór wniosków trwa do 11 lutego 2022 r. 

W tej edycji Konkursu można zgłaszać wnioski z pomysłami na działania online, np. realizacja wideoklipów, słuchowisk, podcastów, audiobooków z animacją, e-opowieści czy innych pomysłów do zrealizowania zdalnie; na działania stacjonarne w siedzibie IKM (np. warsztaty) lub takie, gdzie część wydarzenia odbywa się w IKM, a część w przestrzeni miejskiej, np. gra terenowa, spacer fotograficzny, topograficzny, literacki itp.

W ramach Konkursu można aplikować o wsparcie finansowe w wysokości do 4 500zł brutto na działania online, oraz do 3 000 zl brutto na działania stacjonarne (w tym działania, które zakładają wyjście w przestrzeń miejską). Projekty będą realizowane do końca czerwca 2022 roku.

Konkurs Otwarty IKM to formuła, która pozwala na realizację autorskich pomysłów na działania z pomocą i wykorzystaniem zasobów Instytutu Kultury Miejskiej. Zachęcamy aktywnych mieszkańców Gdańska i metropolii: działaczy, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje, do realizowania pomysłów na wydarzenia kulturalne ze wsparciem finansowym, merytorycznym i technicznym IKM.

Zależy nam na otwieraniu instytucji kultury i udostępnianiu naszych zasobów. Z jednej strony jako Instytut Kultury Miejskiej realizujemy nasz autorski program działań i wydarzeń, z drugiej chcemy reagować na inicjatywy i potrzeby mieszkańców – mówi Katarzyna Buczek – koordynatorka programu Otwarty IKM. – Od początku realizacji programu Otwarty IKM zasady tej współpracy są transparentne i mam nadzieję zaktywizują nowe osoby chcące realizować z nami swoje pomysły na inicjatywy. Wartością jest nasze wsparcie merytoryczne – jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić.

 Jak aplikować do konkursu Otwarty IKM?

Nabór wniosków trwa od 27.01 do 11.02. 2022 roku. Regulamin oraz wniosek do pobrania znajdują się na: https://otwarty.ikm.gda.pl/aplikuj/
Wnioski przyjmujemy mailowo pod adresem katarzyna.buczek@ikm.gda.pl do dnia 11 lutego do godz. 16:00.

Powiązane projekty