Ruszamy z kolejną edycją programu online dla młodych twórców „Sztuka to praca”. W marcu zapraszamy na „3-dniowe wyzwanie: wygeneruj pomysł na twórczy biznes!”: trzy spotkania w formie webinarium i warsztatów, podczas których będziesz pracować nad projektowaniem swojego biznesu – takiego, który jest zgodny z Twoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i wartościami. Wyzwanie, które odbędzie się w dniach 15-17 marca 2022, poprowadzi Agata Ciesielska. Bilety (10zł) znajdziesz na: https://app.evenea.pl/event/generujpomysl.

PLAN WYZWANIA: 
(obowiązuje uczestnictwo w całym wyzwaniu, czyli 1 webinarium i 2 warsztatach online. Szczegóły dot. spotkań prześlemy na Twoją skrzynkę e-mail. Liczba miejsc ograniczona) 

 • 15.03. godz. 11:00-12:00 – Co Twój biznes da Tobie i Twoim klientom? / Projektowanie propozycji wartości dla Twojego biznesu | webinarium  
 • 16.03 godz. 10:00-13:00 – Wymyśl swój biznes! / Generowanie pomysłów na twórczy biznes | warsztat część I  
 • 17.03. godz. 10:00-13:00 – Wymyśl swój biznes! / Generowanie pomysłów na twórczy biznes | warsztat część II 

Co Twój biznes da Tobie i Twoim klientom? / Projektowanie propozycji wartości dla biznesu twórcy 
15.03. godz. 11:00-12:00 | webinarium  

By prowadzenie firmy sprawiało przyjemność – musi być zgodne z wartościami twórcy. Żeby przynosiło pieniądze – musi dawać wartość klientom. Ani jednego, ani drugiego nie zostawiaj przypadkowi – wykorzystaj je w projektowaniu swojego biznesu. 

Podczas webinarium: 

 • określisz swoje zasady projektowania biznesu, 
 • zobaczysz, jak przełożyć problemy i potrzeby Twoich klientów na wartości, które możesz im oferować, 
 • zidentyfikujesz punkty, w których Twój biznes może im się przydać, 
 • dowiesz się, czym jest propozycja wartości, 
 • poznasz przydatne narzędzie, które pozwoli Ci ją zaprojektować 

Wymyśl swój biznes! / Generowanie pomysłów na twórczy biznes 
16 i 17.03, godz. 10:00-13:00 | warsztaty online, część I i II  

Może masz już w głowie zalążki pomysłów na własny biznes, a może dopiero szukasz możliwości wykorzystania swoich umiejętności, by zacząć na nich zarabiać. Przyda się do tego burza mózgów – warsztaty będą świetną okazją do inspiracji, wymiany doświadczeń i wspólnego generowania pomysłów. Skorzystaj z kreatywności innych uczestników, poznaj przydatne narzędzia, które możesz stosować także w pracy indywidualnej i dowiedz się, jak wykorzystać wiedzę o swoich przyszłych klientach w tworzeniu swojej firmy. 

Podczas dwóch warsztatów: 

 • wykorzystasz wiedzę z webinarium – na podstawie swojej propozycji wartości zaczniesz tworzyć pomysły na unikalny (bo wynikający z Twoich wartości) biznes, 
 • poznasz przydatne narzędzia wspierające pracę kreatywną, 
 • popracujesz w grupie innych twórców i zainspirujesz się ich pomysłami, 
 • rozgrzejesz swoje komórki mózgowe i pozwolisz im tworzyć! 

Prowadząca: 

Agata Ciesielska – absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i studiów podyplomowych Design Management na SWPS. Swoją wiedzę zdobywała między innymi na kursach i warsztatach prowadzonych przez IDEO U, Business Model Inc., Design Thinking Institute oraz Concordia Design. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty we współpracy z instytucjami kultury i jednostkami miejskimi. Należy do członków założycieli Service Design Network Poland. Prowadzi badania oraz  procesy projektowania usług i modeli biznesowych dla instytucji miejskich, organizacji pozarządowych oraz firm, a także prelekcje i warsztaty z tematów projektowania usług i tworzenia treści. 

Kolejne warsztaty: 

 • Jak wyceniać swoją pracę twórczą? 
  warsztat online 
  19.04. godz. 11:00-14:00  
  cena: 10 zł  
  prowadzenie: Emilia Makówka (własny $pokój) 
 • Warsztaty ze współpracy 
  warsztat online 
  18.05. godz. 10:00-13:00 
  cena: 10 zł  
  prowadzenie: Marianna Dobkowska 
 • Pisanie wniosku o stypendium  
  warsztat online 
  8.06. godz. 10:00-13:00 
  cena: 10 zł  
  prowadzenie: Alina Kubiak  

Wyzwanie odbywa się w ramach programu edukacyjnego online „Sztuka to praca”. Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych – zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy warsztaty online prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” – rozmowy z twórcami i ekspertami, którzy w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem, drogą zawodową i wiedzą.  

Aby być na bieżąco, dołącz do naszej grupy na facebook’u.  

Do obejrzenia są już rejestracje webinariów, które odbyły się do tej pory: 
https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PtHRgKPIy6FCVcRPEPn3DhI 

Podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” do odsłuchania na Spotify i YouTube (IKM Gdańsk): 

Spotify: https://open.spotify.com/show/6auSH50y0rZLVS6upTguep 

YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PsQkpOqgXRNP_GXX0KK2_c1 

Powiązane projekty