Już 18 i 19 listopada spotykamy się na NARRACJE #13. EXPO Przeróbka. Jesteśmy, byliśmy będziemy. Przygotowaliśmy dla was zbiór najpotrzebniejszych informacji. Na miejscu odpowiedzi na pytania znajdziecie w Punkcie Informacyjnym przy ul. Siennickiej 10a.

Tegoroczne NARRACJE odbywają się w gdańskiej dzielnicy Przeróbka. JAK TAM DOJECHAĆ? Polecamy oczywiście komunikację miejską

  • Dzięki uprzejmości ZTM Gdańsk tramwaj nr 9 (linia Stogi-Strzyża PKM) kursuje częściej.
  • Możemy też wsiąść w tramwaj nr 8 (linia Jelitkowo-Stogi).

Należy wysiąść na przystanku „Przeróbka”.

Można skorzystać także z autobusów:

  • linii 138 kursującej z Dworca Głównego w kierunku Westerplatte. Wysiadamy na przystanku Siennicka.
  • linii 111 kursującej z Dworca Głównego PKP w kierunku Górki Zachodnie. Wysiadamy na przystanku Bajki.

Po przyjeździe na Przeróbkę najlepiej udać się do Punktu Informacyjnego przy ul. Siennickiej 10a, gdzie startują spacery z przewodnikami, spacery edukacyjne i spacery w języku angielskim i ukraińskim. Znajdziecie tam też festiwalowe mapki z programem.

Jak wrócić do domu? Polecamy autobus nocny linii N8. Tramwaj nr 9 będzie kursował do północy.

Na stronie internetowej NARRACJI znajdziecie interaktywną mapkę z oznaczonymi punktami. Kliknięcie w wybrany punkt przeniesie was do podstrony z opisem pracy i biogramem artysty/artystki: https://narracje.eu/narracje-13/mapa-wydarzen/

I w końcu: dla miłośników map Google przygotowaliśmy mapkę, która poprowadzi Was przez Przeróbkę: https://bit.ly/MAPA_NARRACJE2022.

Od godz. 17.30 do 22.00 co 30 min spod Punktu Info ruszać będą oprowadzania po instalacjach. Możecie też śmiało dołączać do dowolnej grupy na trasie.

Chcemy, żeby NARRACJE były dostępne dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Dlatego dbamy o transkrypcje prac dźwiękowych i zapraszamy na spacery także w języku ukraińskim i angielskim.

Spacery startują sprzed Punktu Info przy ulicy Siennickiej 10a. Wstęp na nie jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Kiedy ruszamy?

Język ukraiński: 18 i 19 listopada, godz. 18.45

Język angielski: 18 i 19 listopada, godz. 19.45

Przy każdej instalacji umieszczony będzie stand z opisem pracy w języku polskim i angielskim. Na standach wydrukowane będą kody QR prowadzące do opisów prac w języku ukraińskim.

Dodatkowo na standach znajdujących się przy pracach dźwiękowych kody QR pozwolą dotrzeć do transkrypcji dostępnych w języku polskim i angielskim.

Zapraszamy również serdecznie na spacery edukacyjne. Obowiązują zapisy: https://ikm.gda.pl/formularz-zapisow/?c=807

Na zakończenie narracyjnej trasy zapraszamy Was do DNO Klub Festiwalowy. Zaaranżowanego w hali na terenie dawnych ZNTK (hala 25b, Grupa Profit, ul. Siennicka 25).

Działać będzie każdego dnia od 17.00 – w piątek do 24.00, a w sobotę do 01.00. O bar zadba tu Lang.fuhr, a o całą resztę, czyli program muzyczny, aranżację i atmosferę, Kolektyw Gnojki.

Więcej informacji oraz program znajdziecie tutaj: https://narracje.eu/narracje-13/projekty-dodatkowe/

Zaraz obok Klubu Festiwalowego znajdziecie strefę z foodtruckami, a na trasie zaraz obok pracy Maryny Tomaszewskiej przy ulicy Bajki 11b, możecie zjeść w lokalnej pizzerii Enigma 22.

Ubierzcie się ciepło i widzimy się na NARRACJACH!

Po wszelkie informacje praktyczne zaglądajcie na naszą stronę https://narracje.eu/ do zakładek: Program, FAQ czy Mapka.