W ramach programu Przestrzenie Sztuki Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej zaprasza tancerki i tancerzy związanych z artystyczną sceną Trójmiasta do zgłoszenia chęci udziału w interdyscyplinarnym widowisku choreograficznym. Pokaz widowiska odbędzie się 22 września 2023 roku.

Wyniki naboru – [kliknij tutaj]

Wydarzenie będzie miało charakter “podróżującego” widowiska. Do stworzenia i poprowadzenia choreografii spektaklu została zaproszona Kasia Wolińska, choreografka wywodząca się z Gdańska, a mieszkająca i pracująca w Berlinie. Warstwę multimedialną premierowego wydarzenia przygotuje IP Group.

Dla kogo przeznaczony jest nabór? Dla tancerek i tancerzy posiadających doświadczenie sceniczne, performatywne, specjalizujących się w różnych stylach i technikach tańca, mających gotowość do pracy w grupie, pod kierunkiem choreografki. 

Podczas procesu prób istotne będą: zdolność zapamiętywania choreografii, umiejętność improwizacji opartej na otwartej partyturze, gotowość do eksplorowania nowych jakości ruchowych i technik oraz otwartość na heterogeniczne praktyki taneczne, pracę pomiędzy stylami i tradycjami. Próby obejmować będą 1-2 dni nagraniowe, podczas których zarejestrujemy materiał niezbędny dla przygotowania multimediów stanowiących część prezentacji.

W ramach przygotowań choreografka prowadzić będzie codzienną praktykę ruchową obejmującą trening taneczny i sceniczny na pograniczu technik tańca i tradycji, połączony z dbałością o ciało i bezpieczeństwo pracy. Praca wykorzystywać będzie zarówno techniki oparte na otwartych partyturach (scorach), jak i elementy precyzyjnej choreografii.

Osoby zainteresowane proszone są o załączenie w formularzu zgłoszeniowym linku do krótkiego wideo (do 5 min. lub wskazanej sceny z dłuższego nagrania), przedstawiającego fragment choreografii lub improwizacji w ich wykonaniu.  

Planujemy wybór maksymalnie dwudziestoosobowej grupy tancerek i tancerzy, która weźmie udział w interdyscyplinarnym widowisku. Szczegółowe warunki zgłoszeń i zasady uczestnictwa w projekcie zawarte są w regulaminie. Przewidywane wynagrodzenie za udział w projekcie wynosi 5000 zł brutto.
Organizator nie pokrywa dodatkowych kosztów związanych z udziałem w projekcie.

Terminy:
planowane jest maksymalnie 15 dni prób pomiędzy 31 sierpnia a 22 września 2023 roku.
Pokaz widowiska odbędzie się 22 września 2023 roku. 

Zgłoszenie przez Google Forms należy wysyłać do 16 sierpnia 2023 roku.
Wyniku naboru – [kliknij tutaj]

Więcej informacji: przestrzeniesztuki@ikm.gda.pl

Link do regulaminu: REGULAMIN

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.