Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska
12 lutego 2020, 18:00 - 12 lutego 2020, 20:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Miastoprojekcie. Tym razem obejrzymy i podyskutujemy na temat dokumentu “Architektura nieskończoności” w reżyserii Christophera Schauba. 12 lutego o 18.00 gośćmi będą Piotr Sarzyński i Lech Rowiński. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

Czy architektura może wyrazić ducha religii bardziej niż ich spisane kanony? Film zgłębia przestrzeń rozmaitych świętych miejsc, definiowanych szerzej niż tylko budynki kościelne. Śledzi „duchowe życie” w architekturze, sztukach pięknych i w naturze. Kamera zanurza się w pozamiejskich pejzażach i budynkach, traktowanych jak szkatułki, w których zamknięto nieskończoność, życie i śmierć.

🏢 Piotr Sarzyński – dziennikarz i publicysta. Od 1987 roku członek zespołu tygodnika „Polityka”. Specjalizuje się w problematyce sztuki, muzealnictwa, designu oraz architektury i urbanistyki. Autor i współautor wielu programów radiowych i telewizyjnych, m.in. cyklu edukacyjno-rozrywkowego „Blaski i Wrzaski” poświęconego przestrzeni publicznej i architekturze polskich miast. Współtwórca nagrody Paszporty „Polityki”, inicjator utworzenia Nagrody Architektonicznej „Polityki”. Autor kilku książek, w tym publikacji „Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?”.

🏢 Lech Rowiński – inżynier architekt, współzałożyciel – wraz z Martą Rowińską – Betonu, wielozadaniowej pracowni projektowej, która działa w Warszawie od 2007 roku. Beton wymyśla znaki graficzne, kroje pisma, książki, plakaty, meble, wystawy, a od czasu do czasu także budynki. Beton działa na styku dziedzin i zjawisk, stara się być czujny i uważny. www.betonon.com

//

Miastoprojekcje to cykl projekcji filmowych poprzedzonych krótkimi prelekcjami, a kończonych dyskusją z widzami i zaproszonym gościem.

Instytut Kultury Miejskiej 2019