Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk, Polska

8 lutego 2020, 11:00 - 8 lutego 2020, 14:00

8.02.2020 (sobota) o godzina 11.00, serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Miasto 2050. Goścmi będą przedstawiciele Błękitnego Patrolu WWF Polska i Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi. Pomagaj zwierzętom w mieście!

11.00 – 12.30 Społeczne wsparcie ochrony Bałtyku. – Błękitny Patrol WWF Polska

Działający od początku 2010 r. Błękitny Patrol WWF to jak dotąd największa i najciekawsza akcja WWF Polska. Pozwala na czynne zaangażowanie społeczności lokalnej w ochronę przyrody. 200 wolontariuszy, którzy zamieszkują całe polskie wybrzeże Bałtyku, na co dzień pomaga fokom, morświnom i ptakom morskim, a także wszystkim innym potrzebującym wsparcia zwierzętom. Na warsztatach dowiemy się o biologii, zwyczajach i ochronie fok szarych, morświnów czy ptaków składających lęgi na plażach – sieweczkach obrożnych, ostrygojadach czy rybitwach. Te unikatowe gatunki domagają się dziś docenienia i wsparcia.

112.40 – 14.10 Humanitarna ochrona zwierząt – Piotr Piotrowski z Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi

Jak w praktyce wygląda system opieki nad zwierzętami bezdomnymi? W jaki sposób humanitarnie pomagać zwierzętom? Dowiemy się w teorii oraz w praktyce. Na warsztatach przybliżone zostanie wprowadzenie do filozofii ochrony zwierząt, deklaracje ideowe oraz prawo z tym związane.

Piotr Piotrowski – Adwokat przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Z prawem ochrony zwierząt związany zawodowo od 2011 r., obecnie współpracuje z Pomorską Fundacją Bracia Mniejsi.

///

→ Miasto 2050

Cyklem „Miasto 2050” chcemy poszerzyć świadomość mieszkańców na temat tego, jak zmieniają się nasze miasta i ich otoczenie w procesie nieuchronnych zmian klimatycznych. Będziemy zachęcać do podejmowania oddolnych inicjatyw i działań, by na Ziemi żyło nam się mądrzej, świadomiej i lepiej. Spróbujemy wspólnie, małymi krokami​ rozpocząć ratowanie przyszłości naszej i naszych dzieci.

Cykl obejmował będzie wykłady z naukowcami, działaczami społecznymi, ekologami​, jak również spotkania z reportażystami oraz blogerami zaangażowanymi w szeroko rozumiane działania na rzecz świadomego życia. Poruszymy tematy wizji przyszłości, antropocenu i wymierania gatunków, dbania o naturę, zagospodarowania odpadów, świadomej konsumpcji czy odpowiedzialnej mody. Przez cały rok odbywać się będą pokazy cenionych filmów dokumentalnych promujących świadomość społeczną​, a także warsztaty ​wprowadzające nabytą wiedzę w codzienne życie. Wszystko to, by wymiernie działać na rzecz budowania lepszego świata. Cykl zakończymy w terenie akcją sadzenia drzew oraz Gdańskimi Dniami Sprzątania.

→ Koordynatorką cyklu jest Paulina Cichosz
→ Identyfikacja cyklu Magdalena Nestorowicz

Powiązane projekty