Targ Rakowy 11, IKM
Warsztaty kompetencyjne w IKM:
23 października 2025, godz. 10:00–13:00
Badamy i co z tego wynika? Fokus na uczestnictwie seniorek i seniorów w życiu kulturalnym
W trakcie warsztatu przyjrzymy się wybranym badaniom dotyczącym starszych uczestniczek i uczestników życia kulturalnego – ich potrzebom, barierom oraz sposobom obecności w instytucjach i działaniach kulturalnych. Zastanowimy się, jak projektować wydarzenia z myślą o różnorodności doświadczeń wieku, jak tworzyć działania międzypokoleniowe i jak unikać stereotypowego myślenia o starości.
—-
Jak przekuć raporty w realne działania? Jak zrozumieć potrzeby odbiorców i odbiorczyń kultury – i odpowiadać na nie mądrze, z uwzględnieniem danych?
W ramach programu „Uczymy (się)” Dział Badań i Rozwoju IKM zaprasza osoby pracujące w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, edukacji i animacji społeczno-kulturalnej na kolejne bezpłatne warsztaty kompetencyjne. To kontynuacja rozpoczętego przed wakacjami cyklu, w którym łączymy wiedzę z badań społecznych z refleksją nad codzienną praktyką kulturalną.
Podczas spotkań nie tylko poznajemy aktualne wyniki badań, ale też ćwiczymy ich praktyczne zastosowanie – analizujemy potrzeby konkretnych grup odbiorczych i projektujemy na tej podstawie przykładowe działania kulturalne. Warsztaty mają również charakter sieciujący – to okazja do poznania osób, które już pracują z badaniami w instytucjach kultury albo chcą rozwijać się w tym kierunku.
Prowadzenie:
Bartek Lis – socjolog, badacz, kierownik Działu Badań i Rozwoju IKM
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: bartek.lis@ikm.gda.pl