BIEDNE ISTOTY vs (BEZ)WSTYD | rozmowa z ekspertką intymności Magdaleną Kuszewską

Bilety – [kliknij tutaj]
22/15zł

Czym jest wstyd? Po co nam on? Szkodzi czy pomaga?

Hipnotyzujący świat przedstawiony  Yórgosa Lánthimosa zderza się w Biednych istotach z najprostszymi, ludzkimi instynktami. Natura konfrontuje się z kulturą a społeczne konwenanse z nieobyczajnością.

My zestawimy lanthimosowski wstyd z naszym polskim wstydem intymnym, a przewodniczką po jego meandrach będzie pisarka i dziennikarka – Magdalena Kuszewska. W ubiegłym roku wydała książkę „Gładko”, w której zaglądała za drzwi gabinetów medycyny estetycznej, do męskich szatni na siłowni, do dziecięcych tabletów podłączonych do treści dla dorosłych i do kościołów, które uczą nas, czym jest grzech. Wcześniej napisała książkę „Chciałbym… Męskie fantazje seksualne”. Jest również twórczynią podcastu „Intymnie”  dla braci Sekielskich i regularnie łamie polskie tabu dla Newsweeka.

Jak Bella Baxter odnalazłaby się w naszej polskiej rzeczywistości? Bohaterkę, w którą wciela się Emma Stone, wrzucamy na polskie ulice pełne oburzonych spojrzeń i niewybrednych komentarzy. To będzie wyzwanie dla naturalnie odartej z pruderii Belli!  Chodźcie z nami!