Muzyczne Forum Awangardy to dwudniowe spotkanie muzyków chicagowskiej i trójmiejskiej sceny jazzowej pod mistrzowskim okiem Kena Vandermarka. 15 marca w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się pierwszy (i jedyny) w Polsce koncert grupy Marker – unikalnego projektu muzycznego z Chicago, którego liderem jest Vandermark. 16 marca, w muzycznym performansie będącym efektem warsztatów, wystąpią członkowie zespołu Marker razem m.in. z Mikołajem Trzaską, Adamem Witkowskim czy Marcinem Bożkiem. Bilety w cenie 10 zł na jeden koncert lub 15 zł na wydarzenia dostępne na: www.vandermarkgdansk.evenea.pl.

15 marca o godz. 20.00. Koncert zespołu Marker (dwa sety) | Instytut Kultury Miejskiej ul Długi Targ 39/40.

Marker to unikalny projekt muzyczny, który przyciąga uwagę krytyków i publiczność od czasu zeszłorocznego debiutu w Chicago. Powołując do życia zespół Marker, Ken Vandermark stworzył nowe metody improwizacji i kompozycji, które równoważą niezwykłą, twórczą zabawę z wirtuozowskim rygorem. Metody te czerpią inspirację z wielu pokoleń muzyki, sztuki wizualnej i kina – od George’a Clintona do Roberta Rauschenberga i post-punka. Gdański występ będzie jedynym i pierwszym (i jedynym) koncertem grupy w Polsce.

Członkowie kwintetu pochodzą z różnych środowisk, które pozwalają na potężną syntezę wielu wpływów, dzięki temu tych pięciu muzyków przenosi znajome nam dźwięki na ryzykowne terytorium. Skład: Ken Vandermark – saksofon, klarnet; Andrew Clinkman – gitara; Steve Marquette – gitara; Macie Stewart – skrzypce, keybord; Phil Sudderberg – perkusja.

16 marca o godz. 19.00. Chicago w Gdańsku. Koncert małych składów sceny muzycznej z Chicago i Trójmiasta. Gościnnie wystąpi Mikołaj Trzaska | Instytut Kultury Miejskiej ul Długi Targ 39/40.

To będzie unikatowy koncert składów, które wcześniej ze sobą nie pracowały. Podczas wydarzenia publiczność usłyszy nowe utwory. Muzycy Markera zrekonstruują swoje kompozycje z udziałem: Mikołaja Trzaski (saksofon, klarnet), Filipa Arasimowicza (bas), Kuby Klemansiewicza (saksofon), Adama Witkowskiego (gitara), Marcina Bożka (bas), Ignacego Wiśniewskiego (pianion), Pawła Sokołowskiego (saksofon), Adama Skorczewskiego (trąbka).

Bilety w cenie 10 zł na jeden koncert lub 15 zł na wydarzenia dostępne na: www.vandermarkgdansk.evenea.pl