Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

9 marca 2019, 10:00 - 9 marca 2019, 12:00

O odważnych i zasłużonych dla Gdańska kobietach opowiadają m.in. letnie, herstoryczne spacery Metropolitanki. 9 marca Instytut Kultury Miejskiej zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat z rodzicami i opiekunami na twórcze warsztaty, podczas których poznają m.in.: Mariannę Selonkę, posłankę pocztową, która codziennie przemierzała trasę z Sopotu do Gdańska czy Irenę Nadolny-Szatyłowską, pilotkę i sędzinę żużlową. Obowiązują zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl, koszt warsztatów 15 zł.

– Podczas sobotniego spotkania poznamy gdańszczanki z charakterem. Kobiety odważne, które aktywnie działały na rzecz lokalnej społeczności. To także sposób na poznanie miejsc, w których żyły. Każdy z uczestników wykorzystując rożne materiały stworzy swój artbook, który będzie przedstawiał historie ulubionej bohaterki z Gdańska. Warsztaty pozwolą poznać nasze miasto przez pryzmat kobiet, ale też rozwiną wyobraźnie, pomysłowość i pozwolą bawić się formą – opowiada Margareta Sobczak z Instytutu Kultury Miejskiej.

Kogo poznamy w trakcie warsztatów? Elżbietę Koopman, astronomkę, żonę Jana Heweliusza, uznawaną za jedną z pierwszych naukowczyń w dziedzinie astronomii; Teklę Gliniecką, która współtworzyła amatorski teatr w Gdańsku, Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, pierwszą kobietę, która samotnie opłynęła jachtem kulę ziemską. I wiele więcej!

Prowadzenie: Margareta Sobczak
Uczestnicy: dzieci w wieku 6 – 10 lat wraz z rodzicami
Zapisy: margareta.sobczak@ikm.gda.pl
Koszt udziału: 15 zł od dziecka