Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

26 marca 2017 | 12.00

Już 26 marca spotkamy się po raz kolejny by poznać razem z dziećmi tajemnice języka litewskiego i weźmiemy udział w warsztach ceramicznych. Dzieci podczas zajęć wykonają ptaszki i dzbanki z gliny ceramicznej, charakterystyczne dla litewskiej tradycji. Ptaszki zostaną umieszczone na patykach, następnie będzie można wbić je w ziemię w doniczce. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat. Koszt warsztatów: 10 zł (bilet dla dziecka i opiekuna). 

Opis książki, którą poznamy na zajęciach:

Kęstutis Kasparavičius (il. autor), Mała zima, opowiadania: Ucieczka, Balon, przeł. Małgorzata Gierałtowska, Agencja Edytorska Ezop, Warszawa 2015.
Ceniony litewski autor i ilustrator książek dla dzieci zaprasza nas w swoich miniaturowych opowiadaniach do świata z pogranicza jawy i snu, świata delikatnego, serdecznego i bezpiecznego. Bohaterami jego okraszonych magią fabuł stają się ludzie, uczłowieczone zwierzęta (pandy, foki, szpaki) oraz ożywione przedmioty (zabawkowy parostatek, balon, ubrania zamknięte w starej szafie), tematami: ich przygody, tęsknoty, marzenia.


Ciągnąć książki za języki to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z różnymi językami. Cykl jest związany z Festiwalem Odnalezione w tłumaczeniu, który rozpoczyna się 6-9 kwietnia 2017 roku. Szczegóły: http://odnalezionewtlumaczeniu.pl/

Uwaga: Sprzedaż biletów on-line zakończy się 24 marca. Po tym czasie prosimy o kontakt mailowy: kontakt@ikm.gda.pl  lub telefoniczny (w godzinach 12.00 – 16.00) 58 760 72 16. Bilety będą sprzedawane przed wydarzeniem. 

Powiązane projekty