Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

4 kwietnia 2017, 19:00 - 4 kwietnia 2017, 21:00

Koncert zespołu HATI, którego brzmienia bazują na instrumentach akustycznych, etnicznych i obiektach z recyklingu, już 4 kwietnia o 19.00 w IKM. Dodatkowo godz. 20.00 rozpocznie się pokaz filmu amerykańskiej dokumentalistki Ellen Zweig „Heart Beat Ear Drum – a film about Z’EV”. Film to hołd złożony twórczość Z’EV-a – założyciela kontrkulturowego ruchu znanego jako industrial, perkusisty-performera, który korzystał w swojej twórczości z instrumentów etnicznych oraz odpadów przemysłowych.

Odkrywajcie nowe brzmienia z IKM. Wstęp na oba wydarzenia (koncert + film) 10 zł. Bilety dostępne na stronie:  www.hatikoncertikm.evenea.pl.

Kilka informacji o wydarzeniu:

Zespół HATI | koncert 4 kwietnia, godz. 19.00

Muzyka zespołu HATI, który zagra 4 kwietnia w Instytucie Kultury Miejskiej bazuje na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, które łączą ze sobą eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Od 2003 r. grupa zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Węgrzech i na Litwie. Od 2007 r. podstawowy skład HATI to Rafał Iwański (występujący solo jako X-Navi:Et oraz w zespołach Kapital, Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble, Alameda 5) i Rafał Kołacki (Mammoth Ulthana, Tonopolis, Innercity Ensemble, T’ien Lai). R. Iwański i R. Kołacki są też pomysłodawcami i współorganizatorami międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival organizowanego od 2008 r. w CSW Znaki Czasu w Toruniu.

„Heart Beat Ear Drum – a film about Z’EV” (USA, czas trwania – 75 minut) | pokaz filmu 4 kwietnia, godz. 20.00

Ellen Zweig realizowała film przez 8 lat.  To portret legendarnego artysty i muzyka Z’EVa, znanego z tego,żekorzysta z osobliwego zestawu instrumentów etnicznych, znalezionych nazłomowiskach i z odpadów przemysłowych. Film opowiada o tym jakewoluowała jego muzyka, oraz on sam w osobistej podróży, którazaprowadziła go na obrzeża sztuki oraz w głębiny serca. Oglądającten dokument, z niecierpliwością wyczekiwany przez fanów, poznajemywyjątkową, charyzmatyczną i ekscentryczną osobę twórcy.Premiera w USA miała miejscew maju 2015 w Nowym Jorku.

Ellen Zweig

Artystka z Nowego Jorku, twórczyni filmów, autorka dokumentu o jednym znajbardziej charyzmatycznych prekursorów industrialu i perkusjonistów,jakim jest niewątpliwie Z’EV. Jest autorką cyklu wideo-portretów ludzi z zachodu zakochanych w Chinach, które powstały w latach 2001 – 2007. W VOOM HD Lab stworzyła krótkometrażowy dokument „The Lonely Girl” o chińskiej gwieździeoperowej, żyjącej w Nowy Jorku. Aktualnie pracuje w Chinach naddokumentem poświęconym Jorisowi Ivensovi oraz jego ostatniemu filmowi”Une Histoire du Vent”.http://ezweig.com


Koncert HATI + pokaz filmu „Heart Beat Ear Drum – a film about Z’EV” | 4 kwietnia, godz. 19.00 | Wstęp 10 zł | Bilety: www.hatikoncertikm.evenea.pl