Zabierzcie 5 marca o godz. 12.00 swoje pociechy do sieni IKM na kolorowe święto papryki i języka węgierskiego.

Podczas zajęć dzieci poznają książkę ,,Gdybym był dorosły” autorstwa Évy Janikovszky (il. László Réber), przeł. A. Muranyi, wyd. Nasza Księgarnia, a także wezmą udział w warsztatach pt. ,,PUZZLE”. Wykonają wielkie puzzle z wcześniej przygotowanych papierowych papryczek czerwonych, zielonych, ostrych i słodkich, namalowanych na kartonach. Będzie to prawdziwe święto papryki obchodzone corocznie na Węgrzech. Udział w zajęciach i warsztatach jest płatny (10 zł dziecko + opiekun).

Opis książki:
Czy bycie dorosłym jest zawsze beztroskie? Czy dorosły może robić, co mu się żywnie podoba, kiedy chce i jak chce? Czy może bezkarnie łamać ustanowione przez siebie zasady, których każe bezwzględnie przestrzegać dzieciom? Z perspektywy młodziutkiego narratora tej uroczo zilustrowanej książki Evy Janikovszky tak właśnie jest. Sfrustrowane nieustannym napominaniem, koniecznością bycia grzecznym i posłusznym, dziecko snuje zabawne rozważania na temat swojej wyobrażonej, pełnej swobody i przywilejów dorosłości.


Ciągnąć książki za języki to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z różnymi językami. Cykl jest związany ze Spotkaniami Tłumaczy Literatury Odnalezione w tłumaczeniu, które rozpoczynają się 6-9 kwietnia 2017 roku w Gdańsku. Szczegóły: http://odnalezionewtlumaczeniu.pl/.