Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

23 listopada 2023, 18:30 - 23 listopada 2023, 20:00

reGENERATIO

Przestrzenie Sztuki Taniec

Miejsce: Zakład Kulturalny, al. Rzeczypospolitej 8

Prowadzenie:  Aleksandra Konieczna

20 zł

Bilety: [kliknij tutaj]

23 listopada (czwartek, godz. 18:30-20:00)
Aleksandra Konieczna: „reGENERATIO”

Bilety:  [kliknij tutaj]

20 zł (liczba miejsc ograniczona)

Opis warsztatu:

„reGENERATIO” to międzypokoleniowy warsztat twórczy oparty na pracy z ciałem poprzez ruch. Jest to próba stworzenia / odnalezienia przestrzeni, w której połączenie między pokoleniami może być rozpoznane na nowo, gdzie będziemy mogli rozwijać umiejętność korzystania z własnych doświadczeń i zasilać się międzypokoleniowymi zasobami. Międzypokoleniowa wymiana to wątek niezwykle zasobny w możliwość budowania różnego rodzaju połączeń, wielowymiarowej relacji i wspólnej kreacji.

Warsztat jest dedykowany kreatywnej pracy z ciałem poprzez ruch. Skorzystamy z takiego narzędzia jak praktyka świadomego ruchu, czyli ponad godzinnej nieustannej eksploracji ruchowej różnych form, dynamik oraz ułożenia ciała w przestrzeni. Spróbujmy „ruchowo rozważyć” definicję pokolenia, towarzyszący temu pojęciu ruch i jego twórczy potencjał. 

 

Dla kogo? 

Zapraszamy osoby od 13. roku życia; doświadczenie ruchowe nie jest wymagane. Liczba osób: do 25.

 

O prowadzącej:

Aleksandra Konieczna – aktywna tancerka i pasjonatka szeroko pojętej pracy z ciałem w ruchu, zarówno w wymiarze artystycznym, jak i terapeutycznym. Intensywną edukację taneczną rozpoczęła w 2002 roku, uczęszczając na liczne szkolenia w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Bośnia i Hercegowina). Absolwentka Kursu Choreografii Eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka programów artystycznych w kraju i za granicą, m.in. stypendium kulturalnego Miasta Gdańska, programu Creative Europe przy projekcie „The Ways of the Heroes”. Rezydentka w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Współtwórczyni warsztatów oraz wydarzeń kulturalnych zogniskowanych wokół pracy z ciałem i ruchem, praktyk uważności oraz świadomego bycia w ciele poprzez ruch. 

____

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej