Zakład Kulturalny
aleja Rzeczypospolitej 8
Gdańsk

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów: 20zł

21 września 2023, 18:30

Ciała Tańczące ruszają w miasto! W ramach programu Przestrzenie Sztuki Gdańsk zapraszamy do udziału amatorki, amatorów oraz pasjonatki, pasjonatów tańca – mieszkanki i mieszkańców Trójmiasta w wyjątkowym cyklu zajęć tanecznych prowadzonych przez trójmiejskie artystki i artystów tańca oraz choreografii. 

Do udziału w programie zapraszamy wszystkie osoby, dla których taniec i aktywność fizyczna jest ważną częścią dnia lub dopiero chcą odkryć jego pozytywny wpływ na życie codzienne.

Ciała Tańczące w Mieście to propozycja aktywności dla społeczności lokalnej, osób zainteresowanych ruchem jako formą samorozwoju, regeneracji i rekreacji.

Warsztaty odbywać się będą od sierpnia do grudnia w czwartki (18:30-20:00) w Zakładzie Kulturalnym i będą skierowane do różnych grup odbiorców.

_________________________________________

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów: 20zł

21 września 2023, czwartek, godz. 18:30-20:00

Prowadząca: Karolina Mielczarek

„Storytelling in movement – opowiadanie w ruchu”

Opis warsztatu: 

Storytelling in movement, czyli opowiadanie w ruchu to tytuł warsztatów oraz rodzaj tańca kreatywnego, który umożliwia pracę z ciałem, kładąc nacisk na poszukiwanie i wydobywanie z ciała znaczeń i treści przy pomocy ruchu. Proponowane przez Karolinę Mielczarek podejście do tańca jest otwartą platformą ekspresji, rozwoju, pracy twórczej i zbiorowej praktyki tworzenia opowieści, czyli tzw. storytellingu.

Dla kogo?

Na zajęcia zapraszamy osoby pełnoletnie.

O prowadzącej:

Karolina Mielczarek – tancerka, edukatorka, choreografka, pedagożka i twórczyni Storytelling in Movement – metody zorientowanej na opowiadanie ruchem. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi oraz Uniwersytetu Maltańskiego, gdzie studiowała teatrologię i psychologię. Jako tancerka pracowała w Polsce, Portugalii, Izraelu i na Malcie. Tworzyła choreografie i przedstawienia dla różnych grup odbiorców: dzieci, dorosłych i seniorów. Współpracowała m.in. z Bożeną Eltermann, Idit Hermann, Moniką Czyszek, dr. Mariem Frendo. Jest także terapeutką tańcem Dance for Parkinson’s dla osób z chorobą Parkinsona. W swojej pracy Karolina podkreśla nierozerwalność połączenia ciało-umysł / ruch-myśl, na których bazuje podczas warsztatów, spotkań oraz w innych działaniach artystycznych, edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, dorosłymi i osobami starszymi w Polsce i za granicą.

Storytelling in Movement 

_________________________________________

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.

Program realizowany we współpracy z Zakładem Kulturalnym.