Zakład Kulturalny
aleja Rzeczypospolitej 8
Gdańsk

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów: 20zł

28 września 2023, 18:30

Ciała Tańczące ruszają w miasto! W ramach programu Przestrzenie Sztuki Gdańsk zapraszamy do udziału amatorki, amatorów oraz pasjonatki, pasjonatów tańca – mieszkanki i mieszkańców Trójmiasta w wyjątkowym cyklu zajęć tanecznych prowadzonych przez trójmiejskie artystki i artystów tańca oraz choreografii. 

Do udziału w programie zapraszamy wszystkie osoby, dla których taniec i aktywność fizyczna jest ważną częścią dnia lub dopiero chcą odkryć jego pozytywny wpływ na życie codzienne.

Ciała Tańczące w Mieście to propozycja aktywności dla społeczności lokalnej, osób zainteresowanych ruchem jako formą samorozwoju, regeneracji i rekreacji.

Warsztaty odbywać się będą od sierpnia do grudnia w czwartki (18:30-20:00) w Zakładzie Kulturalnym i będą skierowane do różnych grup odbiorców.

_________________________________________

Bilety – [kliknij tutaj]
Cena biletów: 20zł

28 września 2023, czwartek, godz. 18:30-20:00

„Improwizacja – impuls – ruch”

Prowadząca: Aurora Lubos

 

Opis warsztatu:

Warsztaty Aurory Lubos to forma improwizacji opartej na poszukiwaniu impulsu do ruchu w ciele, gdzie zaczynem może być głos, emocja, historia, obraz, kontakt fizyczny, doświadczanie różnej dynamiki, kierunków, ruchu w przestrzeni.

Zajęcia „Improwizacja – impuls – ruch” rozwijają świadomość ciała oraz jego indywidualne możliwości poprzez szukanie i doświadczanie innych sposobów poruszania się. To eksperyment, badanie nowych możliwości wyrażania siebie i swoich emocji. Spotkanie w bezpiecznej przestrzeni, otwartej na eksperyment, ekscytację i błąd.

Sesja jest zaproszeniem do tworzenia, poprzez improwizację, inteligentnego materiału ruchowego z jasnych koncepcji i ustalonych zadań. Warsztat polega na stymulacji i wzmacnianiu umiejętności twórczych i wykonawczych uczestników. To zachęta do wysłuchania indywidualnych głosów oraz pomoc w znalezieniu własnego – i odblokowaniu najbardziej odpowiadającego mu języka.

Warsztaty promują fizyczną i koncepcyjną pewność siebie potrzebną do rozwijania własnego języka tańca, pracy teatralnej i tanecznej.

 

Dla kogo?
Zajęcia mają poziom otwarty i zapraszamy na nie osoby dorosłe.

 

O prowadzącej:

Aurora Lubos – gdańska artystka niezależna i performerka współpracująca od 2000 roku z brytyjskim teatrem Vincent Dance Theatre. Autorka kilku autorskich realizacji – spektakli solowych, instalacji, performansów i krótkich animacji. Jej autorskie spektakle były pokazywane wielokrotnie w Polsce i za granicą (Armenia, Gruzja, Ukraina, Włochy, Węgry, Litwa, Białoruś, Czechy, Bułgaria) w ramach prestiżowych festiwali taneczno- performatywnych. Produkcje „Akty” i „Witajcie / Welcome” zostały wybrane do Polskiej Platformy Tańca w 2014 i w 2016 roku. W swojej ponad 20-letniej pracy prowadziła w bardzo zróżnicowanych środowiskach warsztaty artystyczne opierające się na ruchu i sztukach plastycznych, m.in. dla tancerzy profesjonalnych (np. masterclassy w Polskim Teatrze Tańca, warsztaty podczas Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie), dla dzieci (np. SOW Rusocin, Mamy z Domu Samotnej Matki w Metemblewie), dla osób doświadczonych przemocą w rodzinie (np. Słupsk, Starogard Gdański), dla młodzieży i dzieci z doświadczeniem uchodźczym (np. Riace, Włochy) oraz dla studentów szkół plastycznych i aktorskich (np. ASP Gdańsk, Tibilisi, Armenia, Plovdiv).

Cargo Collective

Vincent Dance Theatre

YouTube

YouTube

_________________________________________

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.

Program realizowany we współpracy z Zakładem Kulturalnym.