ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40 Gdańsk, Polska
20 czerwca 2020, 11:00 - 20 czerwca 2020, 14:00

20 czerwca, 2020 r., godz. 11:00 – 14:00 | Domki dla dzikich zapylaczy – warsztaty
Organizatorka i prowadząca: Marta Dąbrowska
Zapisy: marta.j.dabrowska@wp.pl
Uwaga ilość miejsc ograniczona do 10 osób. Organizatorka zapewnia materiały. 

Warsztaty uwrażliwiające na dziejące się w środowisku zmiany zaprasza Marta Dąbrowska. Dzikie zapylacze są bardzo ważne dla nas i dla przyrody, dlatego warto zwrócić uwagę na to, co my możemy dla nich zrobić.

Marta Dąbrowska opowie o znaczeniu dzikich zapylaczy dla środowiska i bezpieczeństwa żywnościowego. Podczas warsztatów nauczymy się budować dla nich domki. Domki zostaną wykonane z przygotowanych wcześniej elementów.

Motywuje mnie ciągle zbyt niska świadomość wiedzy o środowisku naturalnym i zmianach, jakie w nich zachodzą – opowiada organizatorka.

Na warsztaty zgłosić się może każdy, komu bliska jest natura. Porozmawiamy o zagrożeniach, jakie niosą dziejące się w tej chwili bezprecedensowe w ludzkiej historii pod względem skali i tempa zmiany w środowisku. W szczególności zapraszamy osoby hodujące rośliny na własnej działce, ogródku przy kamienicy czy balkonie albo chcący ustawić domek w parku.

O organizatorce i prowadzącej:

Marta Dąbrowska – organizowała wykłady na temat zmiany klimatu finansowanego z grantów ISE Dolne Miasto – Inkubator Sąsiedzki Energii. Brała udział w tworzeniu w Polsce struktur Erth Strike (Strajk dla Ziemi), działała z Extincion Rebellion Trójmiasto, jest członkiem zarządu stowarzyszenia OdDolne Miasto, współtworzy Ekowyborcę na FB.

Powiązane projekty