Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

30 października 2016 | 12.00

Jesienna edycja Trójmiasto Restaurant Week dedykowana jest towarzyskości. Na zakończenie tygodnia najlepszych restauracji, 30 października o godz. 12.00, porozmawiamy w Instytucie Kultury Miejskiej na temat książki Susan Pinker „Efekt Wioski. Jak kontakty twarzą w twarz mogą uczynić nas zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi”. W dyskusji wezmą udział Aleksandra Wawrzynów (Nerdy Cooking) i Łukasz Stafiej (foodandgoodmood.com). Prowadzenie: Natalia Taranta-Pelc. Wstęp wolny!

Bezpośrednie życzliwe relacje międzyludzkie są zdrowsze od tych w internecie (http://bit.ly/2b8A4h7), a ich podstawowym budulcem jest właśnie czas wspólnie spędzany przy stole. Jak pokazują np. omawiane szeroko także w polskich mediach badania kanadyjskiej badaczki Susan Pinker „osoby towarzyskie, które spotykają się regularnie w stałym gronie, choćby po to, żeby coś zjeść i poplotkować, mają większe szanse na dłuższe życie niż te, które rzuciły palenie, schudły czy regularnie ćwiczyły” (http://bit.ly/2bC8vOb). Na szczęście jak pokazują badania i raporty opisujące polskie restauracje, Polacy coraz częściej i chętniej spędzają wolny czas z bliskimi, znajomymi i współpracownikami przy restauracyjnych stołach.


Trójmiasto Restaurant Week, 21-30 października
Rezerwacje i informacje: www.restaurantweek.pl/wyszukiwarka/trojmiasto
Wydarzenie Restaurant Week Trójmiasto:
https://www.facebook.com/events/341600752851062/.

Susan Pinker jest psychologiem rozwojowym, felietonistką prasową i radiową, piszącą i mówiącą o naukach społecznych. Jej pierwsza książka, The Sexual Paradox (Paradoks płci, wyd. Czarna Owca, 2009), została wydana w 17 krajach i otrzymała nagrodę Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego za najlepszą książkę popularnonaukową 2008 roku. Recenzje Paradoksu pojawiły się m.in. w The New York Times, londyńskim The Times, The Economist, The Atlantic, Financial Times czy Der Spiegel. Książka omawiana była także w popularnych programach informacyjnych takich sieci telewizyjnych, jak BBC, CBC, NBC.
Susan Pinker ma 58 lat, mieszka w Montrealu z mężem. Ma troje dorosłych dzieci. Jej bratem jest znany psycholog ewolucyjny Steven Pinker. O książce: http://sklep.charaktery.eu/efekt-wioski.html