Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
28 października 2019, 18:00 - 28 października 2019, 20:00

EKO chusteczki z HALO warsztaty bez plastiku
28 października 2019 r., godz. 18.00 – 20.00
Organizator i prowadzenie: Magdalena Dębna
Informacje i zapisy: hello.warsztaty@gmail.com

Czy wiesz,ze wyprodukowanie paczki jednorazowych chusteczek do nosa ma wpływ na wycinkę lasów i obniżenie zasobów wody na świecie? Taka chusteczka jest wyprodukowana z celulozy bielonej chemikaliami, do tego foliowe opakowanie powoduje, że dorzucamy kolejny śmieć, który pozostanie na Ziemi przez długie lata. Dlatego Magda Dębna zachęca do wielkiego powrotu do chusteczek z materiału i zaprasza na warsztaty, podczas których dowiemy się, jak taką chusteczkę uszyć własnoręcznie.

Do lat 90. chusteczki z materiału były w codziennym użyciu. Obecnie warto być świadomym konsumentem i podejrzeć ekologiczne rozwiązania sprzed kilku dekad, dzięki czemu możemy ograniczyć produkcję śmieci i substancji szkodliwych dla zdrowia. Podczas warsztatów „EKO chusteczki” każdy uczestnik i uczestniczka otrzyma przyjazną dla środowiska chusteczkę uszytą z miękkiej bawełny, na której będziemy haftować modne wzory, motywy, inicjały.

Organizatorka zapewnia wszelkie materiały, potrzebne podczas warsztatów. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

O organizatorce i prowadzącej:

Magda Dębna z HALO warsztaty bez plastiku – edukatorka z zakresu designu, arteterapetuka. Od 2013 roku tworzy wydarzenia związane z dizajnem i sztuką. Prywatnie kocha podróże, naturę i dobrą kuchnię. Od prawie 10 lat specjalizuje się w organizowaniu kreatywnych warsztatów. Ważnym elementem jej pracy jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.

Instytut Kultury Miejskiej 2019