4 kwietnia 2019 r., godz. 18:00-20:00 | EKO torby bez plastiku. Warsztaty z Dorotą Dombrowską i Magdaleną Dębną | Zapisy: brak wolnych miejsc

Statystycznie każdy Polak zużywa 300 reklamówek foliowych rocznie. Plastikowe worki używane są przez kilkanaście minut, a rozkładają się kilkaset lat. Zapraszamy na warsztaty podczas których zaprojektujemy i wykonamy piękne i trwałe torby na zakupy z naturalnych materiałów. Powstałe torby zastąpią setki foliówek i starczą na lata!

Na warsztatach będziemy pracować w technice wyplatania makramy. Wykorzystamy wysokiej jakości bawełniane sznurki i bambusowe elementy konstrukcyjne. Jakie materiały warto wykorzystywać dowiemy się podczas teoretycznego wprowadzenia, po czym Dorota Dombrowska i Magdalena Dębna poprowadzą instruktaż i praktyczne warsztaty tworzenia toreb.

Dbamy o środowisko i chcemy popularyzować materiały i techniki przyjazne naturze – tłumaczą organizatorki. – Podczas warsztatów pokazujemy naturalne zamienniki plastikowych i toksycznych produktów, zamiast do kupowania mobilizujemy do własnoręcznego wykonania przedmiotów ładnych i użytecznych.

Autorki warsztatów w swojej pracy łączą elementy pedagogiki i arteterapii. Projekty, które współtworzyły, były nagradzane ogólnopolskimi nagrodami. Za działalność w polu kultury, Dorota Dombrowska i Magdalena Dębna otrzymały nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni.

O prowadzących:

Dorota Dombrowska – pedagożka, animatorka kultury. Realizuje projekty edukacyjne dla dzieci z zakresu historii, dizajnu i architektury. Łącząc zabawę i naukę zaraża dzieci ciekawością świata i dopinguje do zadawania pytań. Współpracuje z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Gdańską Galerią Miejską, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz pracownią Dwie Ole. Obecnie pracuje jako edukatorka w Muzeum Miasta Gdyni.

Magdalena Dębna – edukatorka z zakresu designu i arteterapetuka. Na co dzień pracuje w Wymiennikowni – Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu. Wierzy, że kultura jednoczy ludzi w różnym wieku i pozytywnie wpływa na wzajemne relacje. Lubi polski design i niedzielne wycieczki za miasto. Współpracowała m.in. z Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańską Galerią Miejską, organizowała warsztaty podczas wielu festiwali sztuki w Trójmieście.