Od koncepcji po montaż. Stwórz teledysk  

Wymyśl fabułę, podejmij aktorskie wyzwanie, remiksuj i montuj materiał wideo, testuj profesjonalny sprzęt, a w efekcie stwórz teledysk! Chcesz spróbować swoich sił w filmowaniu i montażu? A może wolisz wystąpić przed kamerą? Przyjdź na bezpłatne warsztaty filmowe.   

Jeśli chcesz poznać filmowe triki lub po prostu pobawić się i wypróbować w akcji swoje pomysły, przyjdź na bezpłatne warsztaty filmowe. Podczas pięciu spotkań – od koncepcji po montaż – stworzymy wspólnie teledysk.  

Warsztaty prowadzi Magda Mosiewicz – absolwentka łódzkiej szkoły filmowej, autorka filmów i prac wideo pokazywanych na festiwalach dokumentu, w galeriach sztuki czy w teatrach. 

Spotkania są bezpłatne i przeznaczone przede wszystkim dla osób w wieku 14–19 lat. Zajęcia odbędą się 21, 22, 23, 25, 26 stycznia (sobota, niedziela, poniedziałek, środa, czwartek). Każdego dnia zapraszamy w godz. 11.00–16.00 do Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. W trakcie warsztatów zapewniamy posiłek i napoje. 

Formuła warsztatów jest otwarta: można wziąć udział w całym procesie twórczym lub jego określonym etapie. Tworzymy bezpieczną przestrzeń spotkania, której towarzyszy twórcza wolność, szacunek i przygoda. W trakcie zajęć z uwagą będziemy Was słuchać i reagować na Wasze potrzeby.  

Warsztaty filmowe organizowane są przez Instytut Kultury Miejskiej – instytucję, która tworzy wydarzenia kulturalne dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska. W październiku 2023 roku zaprosimy wszystkich do naszej nowej siedziby i nowego miejsca na mapie kulturalnej miasta –przy Targu Rakowym 11.