Instytut kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40 Gdnska

8 maja 2018, 18:00 - 8 maja 2018, 20:00

Pol’and’Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprasza do Kostrzyna nad Odrą w terminie 2-4 sierpnia 2018. Już 8 maja o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie z Bartłomiejem Stolarkiem – booking managerem Pol’and’Rock Festival, który wspiera Jurka Owsiaka w tworzeniu line-upu wydarzenia. Prowadzenie: Małgorzata Muraszko. Wstęp wolny.

Podczas spotkania Bartłomiej Stolarek opowie, jak organizuje się wydarzenie – imprezę masową na przeszło 300 000 osób. O współpracy ze służbami profesjonalnymi oraz o wolontariuszach Pokojowego Patrolu, o bookingu artystów, ale też o organizacji przeglądu młodych kapel, które zgłaszają się by zagrać na festiwalu. To olbrzymie przedsięwzięcie, w które zaangażowany jest cały sztab ludzi.

Na 4 festiwalowych scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Alestorm, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Alpha Blondy, Hunter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Big Cyc, Koniec Świata, Bethel, Pablopavo i Na Górze!

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z festiwalowiczami spotkają się m.in. Jerzy Górski i Chris Niedenthal, a na Nocnej Scenie ASP będzie można obejrzeć spektakl „Polityka” w wykonaniu aktorów Teatru 6.piętro. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Jak co roku zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych – opowiada Bartłomiej Stolarek.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Bartłomiej Stolarek – od 2011 roku booking manager Pol’and’Rock Festival, który wspiera Jurka Owsiaka w tworzeniu line-upu wydarzenia. Osoba odpowiedzialna za produkcję największego przeglądu artystów live na muzyczny festiwal w kraju – Eliminacji do Pol’and’Rock Festival. Ogromny fan muzycznych dźwięków z całego świata, pasjonat który wciąż poszukuje.

ZA SCENĄ to nowy cykl spotkań IKM z organizatorami i organizatorkami wydarzeń kulturalnych. W pierwszej odsłonie podejrzymy zza sceny i od kuchni przygotowania do największych festiwali muzycznych w Polsce: Audioriver, Ostróda Reggae Festival, Inne Brzemienia, Przystanek Woodstock.

Rozmowy z organizatorami festiwali muzycznych prowadzić będzie Małgorzata Muraszko, dziennikarka i kulturoznawczyni związana z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto” i „Co jest grane 24”.


Jak za sceną wygląda… Pol’and’Rock Festival

Data: 8 maja, godz 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku

Pol’and’Rock Festival

 

Powiązane projekty