Instytut Kultury Miejskiej Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
7 września 2020, 17:00 - 7 września 2020, 20:00

7 września 2020 r., godz. 17.00 – 20.00 | Jesień z makramą – warsztaty plecenia makramy dla początkujących

Organizatorka i prowadząca: Emilia Mikulska z pracowni Something Boho
Zapisy i informacjewarsztaty@something-boho.pl
Warsztaty skierowane są do wszystkich pasjonatów w robótek ręcznych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować techniki makramy.

Plecenie makramy to zajęcie, które pozwala zapomnieć o otaczającym świecie, realizować się kreatywnie i cieszyć własnoręcznie wykonanymi dekoracjami. Wyplatania makramy może nauczyć się każdy, wystarczy opanować kilka podstawowych węzłów, bazując na nich można tworzyć dowolne skomplikowane i mniej skomplikowane wzory – cokolwiek podpowie wyobraźnia!

Ludzie żyją obecnie w wiecznym pośpiechu i co się z tym wiąże – w wiecznym stresie. Dlatego każdy z nas szuka odskoczni, sposobu na oderwanie się od codzienności i problemów. Jedni znajdują ją w medytacji, inni w codziennym joggingu, a coraz więcej osób w pracach manualnych takich jak makrama – opowiada organizatorka.

Podczas warsztatów Emilii Mikulskiej uczestnicy i uczestniczki poznają podstawowe sploty, dowiedzą się, jaki sznurek wybrać do swojego projektu i jak go wymierzyć. Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu przyjdzie czas na praktykę – pod czujnym okiem instruktorki każdy zaprojektuje i wykona swoją pierwszą w życiu makramę, którą można będzie zabrać ze sobą do domu.

Warsztaty potrwają 3 godziny. Wszystkie materiały będą czekały na miejscu, podobnie dobre rady!

O organizatorce i prowadzącej warsztaty:

Emilia Mikulska – wielka fanka DIY, uwielbia utrudniać sobie życie wykonując własnoręcznie to, co w sieciówkach można kupić za kilka złotych i świetnie się przy tym bawi! Hobbystycznie zajmuje się renowacją mebli, stolarstwem, technikami zdobniczymi oraz florystyką, a od dwóch lat również pleceniem makram. Prowadzi pracownię makramy Something Boho. Pod tym szyldem sprzedaje i wynajmuję swoje makramy na śluby i sesje fotograficzne. Współtworzy także grupę Dziewczyny od makram skupiającą pasjonatów, a właściwie pasjonatki tego rzemiosła.

Instytut Kultury Miejskiej 2019