Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

6 grudnia 2018, 00:00 - 9 grudnia 2018, 00:00

Pierwsza gdańska edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży – Kino w Trampkach odbędzie się 6-9 grudnia. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swój własny festiwal filmowy i nadają mu barw. W programie: pokazy wartościowych filmów, warsztaty animacji, scenariuszowe i reżysersko-operatorskie. Bilety w cenie 10 zł dostępne są na: http://ikm.gda.pl/2018/11/19/kino-w-trampkach/.

Pokazywane filmy w ramach festiwalu to świeże, współczesne obrazy, gdzie młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty.  Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur. Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych.

Mottem tej edycji jest hasło „Fair Play”: myślą przewodnią są relację między rówieśnikami, nie tylko w sportowym wydaniu, ale i przede wszystkim w życiu na co dzień.  Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności.

Serdecznie zapraszamy Bądźcie Fair Play i do zobaczenia w Kinie

Bilety do kupienia tutaj: